Пинзеник нарахував 75 мільярдів дефіциту бюджету


Пинзеник нарахував 75 мільярдів дефіциту бюджету

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявляє про високий ризик монетарного фінансування дефіциту державного бюджету.

Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

При цьому Пинзеник відзначив, що такі заходи приведуть до поглиблення економічної кризи.

"На жаль, в України є велика спокуса піти тупиковим шляхом, наслідком чого буде реальне падіння споживання, - сказав Пинзеник. - Споживання не буде, тому що інфляція приводить до знецінювання доходів людей, і не тільки доходів людей, але й доходів економіки. І тоді шлях виходу України з даної ситуації буде більш тривалим і більш болючим".

Екс-міністр фінансів підкреслив, що обумовлена емісійним покриттям дефіциту девальвація гривні стане черговою проблемою для української банківської системи, упоратися з якою, можливо, уже не вдасться.

"Інфляція не вирішує проблеми, а навпаки - породжує нові, особливо проблеми для банківського сектору. Так, обумовлена емісійним фінансуванням дефіциту бюджету загроза девальвації приведе до ще більших проблем у банківському секторі, до ще більш жорстких випробувань цього сектору, включаючи власників депозитів", - відзначив Пинзеник.

Він повідомив, що реальний фактичний дефіцит держбюджету України на сьогодні досягає 10% ВВП, або 75 млрд. грн.

"Дефіцит бюджету України досягає 10% ВВП. Якщо ви уважно подивитеся бюджет, то навіть у прийнятому бюджеті дефіцит становить 75 млрд. грн.: 31 млрд. грн. - цифра, яку ви бачите в перших рядках, і 44 млрд. грн. - це цифра, яка пов'язана з рекапіталізацією банківського сектору, - сказав Пинзеник. - Завищення доходів, яке вже очевидно з доходів держбюджету, я оцінюю від 15 до 20 млрд. грн.".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua