Пинзеник: Стабілізація банківського сектора - ключова умова відновлення економічного зростання України


Пинзеник: Стабілізація банківського сектора - ключова умова відновлення економічного зростання України

Відродження банківського сектору і кредитування національної економіки є фундаментальною основою відновлення економіки України. Про оздоровлення банків потрібно говорити в широкому розумінні – це поновлення довіри до національної валюти, сказав екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник на прес-конференції в середу в Києві.

При цьому він відзначив, що основним елементом плану дій у банківському секторі країни є рекапіталізація кредитно-фінансових установ.

Як відзначив Пинзеник, рекапіталізація банків за участі держави можлива у випадку відсутності реальних приватних інвесторів і коли без рекапіталізації виникають ризики системної кризи для інших кредитно-фінансових установ і економіки в цілому.

На його думку, необхідно також ввести швидку процедуру ліквідації банків, що не є системними.

"Банки потрібно ліквідовувати тоді, коли ще живі активи", - відзначив екс-міністр фінансів.

При цьому він сказав, що швидка процедура ліквідації дозволить максимально акумулювати кошти для повернення вкладів клієнтів.

За оцінкою Пинзеника, дефіцит державного бюджету повинен бути винятково в розмірі видатків на відродження банківського сектору.

Він також вважає за необхідне передбачити в держбюджеті кошти для прямого субсидування з метою здешевлення "тіла" іпотечних кредитів: на 20% - в 2009 році і на 10% - в 2010 році. Це стане основою відродження іпотечного кредитування в майбутньому, сказав екс-міністр фінансів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua