МВФ: Відновлення світової економіки може затягнутися, зростання попиту на нафту буде помірним


МВФ: Відновлення світової економіки може затягнутися, зростання попиту на нафту буде помірним

Відновлення світової економіки після поточного кризи і рецесії цього року навряд чи буде швидким, і це приводить до більш помірних оцінок підвищення попиту на нафту, відзначає заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джон Ліпські.

"Світове зростання навряд чи найближчим часом відновиться до тих швидких темпів, які були досягнуті в 2003-2007 роках, оскільки фінансова криза вплине на кредитування і потоки капіталу, - заявив Дж.Ліпські на конференції ОПЕК у Відні. - Зокрема, економічне зростання у країнах, що розвиваються, навряд чи швидко повернеться до дуже швидких темпів 2003-2007 років".

Відповідно, і нафтові ціни навряд чи швидко злетять до липневого рекорду - $147,27 за барель, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на думку замголови МВФ.

"Попит на нафту, схоже, буде рости більш помірними темпами протягом найближчих п'яти років, ніж прогнозувалося 9-12 місяців тому, - сказав він. - Ми як і раніше очікуємо підвищення цін у міру відновлення світової економіки, хоча і не такими ефектними темпами, як в 2007 році і першій половині 2008 року".

Інфляція в розвинених країнах, як очікується, сповільнитися цього року до рекордно низького рівня - 0,25% у порівнянні з 3,5% в 2008 році. Зростання цін в економіках, що розвиваються, знизиться до 5,75% в 2009 році і до 5% в 2010 році проти 9,5% торік, відзначив Дж.Ліпські.

"Охолодження інфляції створює можливості для ослаблення кредитно-грошової політики", - додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua