Експерт: Спекуляції не є причиною зростання курсу долара на міжбанку


Експерт: Спекуляції не є причиною зростання курсу долара на міжбанку

Спекуляції не є причиною зростання курсу долара на міжбанківському валютному ринку в останні два дні. Таку думку висловив керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко.

За його словами, зростання попиту на валюту викликане покупкою її імпортерами, комерційними банками та реальним сектором економіки для погашення раніше взятих кредитів.

Експерт підкреслив, що останнім часом спекулятивна діяльність фінустанов, що намагаються заробити на коливаннях курсу валют, достатньо жорстко присікається Національним банком. При цьому він позитивно оцінив діяльність НБУ спрямовану на стабілізацію діяльності на валютному ринку. "Регулятор провів чотири валютні аукціони для погашення кредитів, виданих фізичним особам за пільговим курсом. На цих валютних аукціонах було продано 203 млн. дол. Таким чином, попит населення на готівковий долар був істотно знижений. Останнім часом ми бачимо стабілізацію на ринку і якщо така ситуація проіснує хоч би впродовж двох-трьох місяців можна буде вже говорити про стабілізацію валютної політики", - відзначив М.Івченко.

В той же час він висловив упевненість, що стабілізації валютного ринку в Україні також могло б посприяти отримання другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. "Другий транш в розмірі близько 1,8 млрд дол. дозволив би НБУ збільшити середню суму щоденних інтервенцій на 20-30 млн дол. Також розширяться можливості регулятора по рефінансуванню комерційних банків", - вважає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua