Парламент України прийняв у 1-му читанні законопроект про різке підвищення з 1 травня акцизу на тютюнові вироби


Парламент України прийняв у 1-му читанні законопроект про різке підвищення з 1 травня акцизу на тютюнові вироби

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення з 1 травня 2009 року ставки акцизу на сигарети без фільтра в 2,2 рази, з фільтром – на 60%. За таке рішення проголосували 235 народних депутатів у середу.

Документ передбачає, що акциз на сигарети без фільтра складе 35 грн/тис. шт. замість чинних 15,6 грн/тис. шт., з фільтром – 60 грн/тис. шт. замість 37,5 грн/тис. шт.

Законопроект також передбачає збільшення акцизу на всі тютюнові вироби у відсотках з 16% до 20% і стягнення його залежно не від обороту, але від максимальної роздрібної ціни.

Автори документа також пропонують збільшити розмір мінімального податкового зобов'язання на сигарети з фільтром з 47 до 100 грн/тис. шт., або на 1,06 грн/пачка з 20 сигарет.

У пояснювальній записці до документа відзначається, що в результаті введення нових ставок акцизу діапазон цін на сигарети з фільтром збільшиться з нинішніх 2,5-8,5 грн/пачка до 3,75-10,5 грн/пачка, або на 1,25-2 грн.

"Таким чином, зростання цін на сигарети з фільтром складе в середньому 30-40%, а з урахуванням інфляції – 20%", - відзначається в пояснювальній записці.

Як повідомлялося, цей законопроект зареєстрували в парламенті Іван Кириленко, Олег Ляшко, Микола Томенко (усі – фракція БЮТ), Леся Оробець, Олександр Доній, Владислав Каськів (усі - НУНС), Юрій Мірошниченко (Партія регіонів).

Україна з 1 лютого по 30 червня 2009 року збільшила ставки акцизу - на сигарети без фільтра вони складуть 15,6 грн/тис. шт., з фільтром – 37,5 грн/тис. шт. замість раніше чинних 12,5 грн/тис. шт. і 30 грн/тис. шт. відповідно.

Згідно з чинним законодавством, у другому півріччі поточного року сигарети без фільтра повинні обкладатися акцизом у розмірі 19,5 грн/тис. шт., з фільтром – 45 грн/тис. шт., в 2010-му - 27 грн/тис. шт. і 52 грн/тис. шт. відповідно. При цьому з 2011 року в Україні буде діяти акциз на сигарети без фільтра в розмірі 35 грн/тис. шт., з фільтром – 60 грн/тис. шт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua