"Газпром" зайняв 13-е місце у ТОП-50 найбільших нафтових компаній


"Газпром" зайняв 13-е місце у ТОП-50 найбільших нафтових компаній

Маркетингова компанія Energy Intelligence Group опублікувала рейтинг 50-ти найбільших нафтових фірм світу. Уперше в топ-50 увійшли компанії Казахстану та Узбекистану.

При складанні рейтингу враховувалися шість критеріїв, у тому числі, фінансові результати діяльності компанії, обсяги нафтових резервів і виробництва, переробні потужності, обсяги продажів та ін. Рейтинг 2009 року засновано на статистиці 2007 року - запізнення укладачі пояснюють тим, що багато даних надходять зі значними затримками і потребують перевірки. 27 з 50-ти компаній, що входять до числа найбільших, належать або контролюються різними державами.

У першу десятку найбільших нафтових компаній світу ввійшли: Saudi Aramco (Саудівська Аравія), NIOC (Іран), Exxon Mobil (США), PDV (Венесуела), CNPC (Китай), BP (Великобританія), Shell (Великобританія - Нідерланди), Conocophillips (США), Chevron (США) і Total (Франція).

Компанії з пострадянських держав розподілилися в цій табелі про ранги в такий спосіб: Газпром (Росія) - 13-е місце, Роснафта (Росія) - 16-е (Росія, продемонструвала найбільший прогрес у порівнянні з рейтингом 2008-го року, у якому займала 24-е місце), Лукойл (Росія) - 18-е, Сургутнафтогаз (Росія) - 29-е, Uzbekneftegaz (Узбекистан) - 34-е, Socar (Азербайджан) - 36-е, ТНК-BP (Росія) - 43-е, Kazmunaigas (Казахстан) - 50-е.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua