НБУ закликає банки обмежити маржу по курсах купівлі/продажу валюти на міжбанку


НБУ закликає банки обмежити маржу по курсах купівлі/продажу валюти на міжбанку

Національний банк України (НБУ) закликає банки обмежити маржу по курсах купівлі/продажу валюти на міжбанківському валютному ринку.

"Зобов'язуємо керівників уповноважених банків взяти під особистий контроль установлення курсів купівлі і продажу безготівкової іноземної валюти за гривні для клієнтів банку з метою недопущення збільшення різниці між курсом купівлі і курсом продажу", - говориться в листі НБУ (N13-117/1625-3805) у вівторок.

НБУ також нагадує керівникам банків про необхідність дотримуватися вимоги щодо узгодження із клієнтами курсу купівлі і продажу валюти на міжбанку з метою встановлення прийнятних для них курсів при незначній розбіжності між цими курсами.

Крім того, у листі нагадується, що НБУ на щоденній основі повідомляє про середньозважений курс гривні до долара, який склався на міжбанку: він повинен виступати орієнтиром для здійснення банківських операцій.

"Керівники вповноважених банків несуть особисту відповідальність за розміщення інформації... Відображені курси повинні ґрунтуватися на реальній кон'юнктурі міжбанківського валютного ринку України і реальних курсах за укладеними угодами", - підкреслюється в листі.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" оператори ринку, котирування на міжбанку на початку торгів у вівторок перебували на рівні 8,05-8,20 грн/$, пізніше розширилися до 7,95-8,25 грн/$, але у фінальній частині звузилися до 8,10-8,20 грн/$.

"Насправді ринок, схоже, розвертається (після зміцнення на минулому тижні - ІФ) - є попит на рівні 8,20 грн/$, але пропозиції вкрай мало... Чим більше заборон, тим більше операцій у тіні, і тим вища маржа. Банки офіційно виставляють фіктивні курси, а до реальних добирають комісіями", - прокоментували ситуацію в казначействі одного з найбільших банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua