УКБС пропонує НБУ скоротити повноваження кураторів


УКБС пропонує НБУ скоротити повноваження кураторів

Національному банку України (НБУ) доцільно скоротити повноваження кураторів, що призначаються у кредитно-фінансові установи, вважають в асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" (УКБС).

"Стурбованість асоціації викликають широкі повноваження куратора в частині узгодження рішень керівництва банку… і право виносити за межі банку копії документів", - відзначається в прес-релізі УКБС.

При цьому в асоціації відзначають, що Нацбанк не визначив ступінь відповідальності кураторів за їхні дії.

Асоціація пропонує НБУ більш чітко визначити загальні критерії класифікації банківських операцій за рівнем ризику, щоб уникнути їх суб'єктивного трактування вповноваженими представниками регулятора. Крім того, УКБС пропонує НБУ конкретизувати підстави для застосування до банків "особливого режиму контролю".

У цілому, за оцінкою УКБС, введення НБУ інституту кураторів підвищує недовіру до банківської системи країни.

"УКБС не бачить доцільності у впровадженні НБУ особливого режиму контролю над оперативною діяльністю банків шляхом призначення куратора. Це підсилює недовіру до банківської системи країни, оскільки критерії і вимоги, які ставляться з боку регулятора до кураторів, нечіткі, розмиті і не відповідають масштабу поставлених завдань", - вказується в прес-релізі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua