Експерт: До кінця березня курс продажу долара на міжбанку буде в межах 8,20-8,50 грн/дол.


Експерт: До кінця березня курс продажу долара на міжбанку буде в межах 8,20-8,50 грн/дол.

До кінця березня курс продажу долара на міжбанку буде в межах 8,20-8,50грн/дол.

Таку думку висловив РБК-Україна керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко.

"Однак, у випадку появи негативних новин із приводу другого траншу МВФ для України, курс долара знову піде на позицію 9,0 грн/дол., - вважає Івченко.

На його думку, на валютному ринку останнім часом спостерігається стабілізація. Пов'язано це з декількома факторами, що знижують попит на іноземну валюту.

"Один з них - НБУ скоротив ліміт довгої відкритої валютної позиції в 4 рази, - відзначив експерт. - Раніше комерційні банки могли купувати валюту на 20% від регулятивного капіталу. Зараз НБУ скоротив цю норму в 4 рази, тим самим різко зменшився попит на валюту з боку комбанків".

Ще одним фактором став вплив НБУ на комерційні банки адмінметодами, сказав М.Івченко. Також були проведені "страхаючі" заходи щодо банків-спекулянтів, які закуповували іноземну валюту для спекулятивних цілей, щоб заробити, відмітив експерт. Ці заходи також вплинули на зниження попиту на валюту, підкреслив він.

Попит на валюту знизився ще й завдяки тому, що в січні ц.р. експорт українських товарів виявився більшим від імпорту, обсяги імпорту ж упали в 4 рази в порівнянні з обсягами в літні місяці минулого року, доповнив Івченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua