Президент закликає розробити галузевий антикризовий план у банківській сфері


Президент закликає розробити галузевий антикризовий план у банківській сфері

Президент України Віктор Ющенко закликає розробити галузевий антикризовий план у банківській сфері. Про це глава держави сказав на нараді з керівниками провідних банків України.

За його словами, головною метою цього плану повинно стати відновлення довіри до національної валюти і банківської системи в цілому.

В.Ющенко відзначає, що цей план повинен передбачати забезпечення ліквідності і платоспроможності банківської системи. Також увага в плані повинна бути приділена питанню рекапіталізації банків.

Президент також виступив за необхідність введення державної політики капіталізації банків. Зокрема, введення нових підвищених вимог у цій сфері.

Також В.Ющенко відзначив, що банківська система разом з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб повинна ввести нову систему, яка підвищить рівень гарантування вкладів.

В.Ющенко висловився за низку інших кроків, серед яких він назвав і націоналізацію деяких банків, і об'єднавчі процеси слабких банків.

Президент підкреслив, що банківська система повинна здійснювати протягом року єдину погоджену політику, і цей план повинен стати амбіційним. При цьому В.Ющенко відзначив, що стабілізація банківської сфери є першим кроком для виведення економіки України із кризи.

Він вкотре повторив свою думку, що сьогодні немає об'єктивних підстав для девальвації гривні, оскільки сьогодні спостерігається позитивна динаміка торговельного балансу, і вперше експерти прогнозують позитивне торговельне сальдо для України протягом року в обсязі півмільярда доларів. Також, за словами Президента, торговельний і платіжний баланси дозволяють говорити про те, що сьогодні гривня недооцінена, і для її девальвації немає жодного об'єктивного фактору.

Президент висловив надію, що завдяки спільним крокам удасться переломити ситуацію, і гривня почне зміцнюватися. В.Ющенко закликав банкірів і політиків проводити роз'яснювальну роботу серед населення. Зокрема, говорячи про банкірів, В.Ющенко відзначив, що вони не повинні мовчати, якщо політики у своїх корисливих цілях намагаються нагнітати ситуацію. "Ви повинні з ранку до вечора говорити, що в нас немає об'єктивних підстав для девальвації гривні", - сказав глава держави, пославшись на досвід інших країни, де також спостерігається девальвація національної валюти, але при цьому існує погодженість дій на всіх щаблях влади і банківської сфери.

В.Ющенко підкреслив, що суспільство повинне бути партнером банківської сфери, яка є основним інвестором в українську економіку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua