Уряд України пом'якшує контроль за рефінансуванням НБУ


Уряд України пом'якшує контроль за рефінансуванням НБУ

Уряд України пом'якшує контроль над рефінансуванням, яке здійснює Національний банк України (НБУ), повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов журналістам у середу.

За його словами, Кабінет міністрів на засіданні 11 березня схвалив законопроект, яким пропонується скасувати ст.ст. 84 і 86 державного бюджету.

Як повідомлялося, ст. 86 держбюджету-2009 обмежує Нацбанк у частині встановлення ставки рефінансування та визначення порядку надання кредитів комерційним банкам для підтримки їх ліквідності, а ст. 84 зобов'язує викуповувати облігації уряду за їх номінальною вартістю. На скасуванні норм держбюджету-2009 про емісійне фінансування дефіциту та узгодженні рефінансування з урядом наполягав Міжнародний валютний фонд.

Перший замголови НБУ також повідомив, що Кабмін вніс зміни в порядок рефінансування банків (постанова N44 від 29 січня), скасувавши вимогу про участь свого представника в засіданнях правління НБУ, які присвячені питанням рефінансування банків.

"Турчинов (перший віце-прем'єр, уповноважений представник Кабміну в НБУ) не буде брати участь у засіданнях", - сказав він.

За словами Шаповалова, згідно із внесеними змінами, Нацбанк повинен буде лише надавати уряду звіти про результати засідань правління НБУ з питань рефінансування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua