Східна Європа уникне дефолту, відновлення буде стрімким


Східна Європа уникне дефолту, відновлення буде стрімким

Країни Східної Європи зможуть уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями, і "їх відновлення буде стрімким", заявив президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Миров.

"У деяких країнах Східної Європи зараз спостерігається глибока рецесія, але не колапс, - сказав Миров. - Буде грубою помилкою малювати майбутнє занадто темними фарбами. Нинішня ситуація складна, але з нею можна впоратися".

Країни Східної Європи переживають різкі потрясіння під час кризи, дефіцит кредитування та інвестицій, повідомляє Bloomberg. Деяким з них, у тому числі Угорщині, Латвії та Україні, довелося звернутися по допомогу до світового співтовариства.

ВВП України скоротиться на 10% в 2009 році - уперше після 9 років зростання, прогнозують експерти.

Зниження ВВП Угорщини може скласти цього року до 3,5%, що буде найгіршим результатом за останні 16 років.

"У Східній Європі залишаються сильні фундаментальні фактори, які потребують захисту. Ми віримо в те, що Східна Європа вийде з поточної кризи можливо постраждалою, але не зломленою", - вважає Миров.

Голова ЄБРР додав, що для всіх країн Європи важлива підтримка обсягів кредитування, при цьому не можна і неможливо укритися за національними кордонами.

"Закрити двері сусідам зараз означає закрити двері у власне майбутнє", - заявив він.

Однією з "найбільш проблемних" країн є Україна, яка стикнулася із множинними труднощами, відзначив Миров. За його словами, економічна криза лише збільшується політичними розбіжностями у вищих ешелонах влади країни.

"Стабільність України має величезне значення для майбутнього всієї Європи", - сказав Миров.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua