Daily Telegraph: Долар спростовує закони колапсу валют


Daily Telegraph: Долар спростовує закони колапсу валют

Федеральна резервна система США друкує гроші. Американський уряд витрачає сьогодні, щоб уникнути депресії завтра. Це видасться правильним рецептом для колапсу валюти. Долар, проте, продовжує рости, і не схоже, що ця тенденція зміниться в недалекому майбутньому. Щоб зрозуміти, що відбувається, треба розглянути конкуренцію, пише 10 березня Daily Telegraph.

Почнемо з попередника долара як резервної валюти - британського фунта стерлінгів. Він перебуває на рівні $1,38 і близький до встановлення антирекорду 20 років відносно долара менше ніж через рік після рекордно високих значень за чверть століття.

Подивимося на проблеми. У банків великі іноземні зобов'язання. Британський уряд, що має величезний дефіцит бюджету, взяв на себе значну частину ризиків банківського сектору. Банк Англії планує додати 75 млрд. фунтів нових банкнот у пул стерлінгових активів. Кому вони потрібні? Точно не іноземним інвесторам.

Євро, що злетів минулого літа, схоже, швидко повертається до землі. Економічне зростання у єврозоні слабке, у банків теж проблеми. Як уникнути неприємностей у Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії - питання. Але тепер додаються ще Бельгія, Італія та Австрія, по чиїх банках найсильніше вдарила вибухова хвиля зі Східної Європи. Єврозона йде на дно.

Точно так само, як японський експорт, що впав у січні на 46% у річному вирахуванні. Торішнє зростання ієни було багато в чому технічним. Хедж-фонди рекомендували укорочувати Японію. Потім прийшов час скидати ризиковані короткі позиції в ієнах і бігти в укриття. Але фундаментальні показники Японії не блискучі. Рецесія поглиблюється.

Американські фундаментальні показники теж жахливі. Але політика - активніше не буває. Це, по суті, велика гра на відновлення. Поки світ приймає цю гру і купує векселі, що випускаються міністерством фінансів США. Резервна валюта виривається вперед. Так і буде, якщо світ не вирішить, що американські ставки програють.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua