487
Експерт ЄБРР: Кризою у Східній Європі можна управляти
Кризою в Східній Європі можна управляти в тому випадку, якщо західні банки будуть продовжувати фінансувати свої відділення, що діють у даному регіоні. Про це заявив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Ерік Берглоф, передає Bloomberg.
"Ключовим моментом є постійна підтримка банками Західної Європи своїх підрозділів на сході… Доти поки фінансові уливання будуть тривати, ситуація буде під контролем…" – цитує слова Берглофа агентство.
Країнам Східної Європи необхідно близько $200 млрд для погашення короткострокових кредитів, узятих у західних фінансових установ, повідомив головний економіст ЄБРР.
Якщо виключити Росію і Казахстан, які здатні підключити власні резерви для підтримки банків, необхідна для рефінансування сума становить $130 млрд. Постійні уливання в підрозділи будуть "головним методом заповнення нестачі коштів", відзначив Ерік Берглоф.
У поточному 2009 році ЄБРР інвестує рекордні 7 млрд євро ($8,8 млрд) у країни центральної і східної Європи. Торік сума інвестицій у регіон склала 5,8 млрд євро.
"Ми плануємо інвестувати 7 мільярдів. Але якщо буде потрібно, дана сума може бути збільшена", - заявив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку. Близько 3 мільярдів із цієї суми буде використано на рекапіталізацію банків регіону, і практично така ж сума буде витрачена в наступному році, повідомили представники банку.
У лютому представники ЄБРР повідомили про готовність інвестувати 500 млн євро в українські банки.
Анонсований на минулому тижні пакет допомоги банкам східноєвропейського регіону, у розмірі $31 млрд, наданий ЄБРР, Світовим банком і Європейським інвестиційним банком покликаний допомогти уникнути найгіршого сценарію розвитку подій у регіоні. Разом з антикризовою допомогою Міжнародного валютного фонду Латвії, Угорщині, Сербії, Україні і Білорусії дані кошти можуть зіграти важливу роль у порятунку східноєвропейського регіону.
Відповідно до даних агентства, найглибшу кризу в регіоні переживають Україна і Латвія, у той час як економічна обстановка в Польщі та Чехії залишається більш-менш стабільною, у порівнянні з іншими країнами східної Європи.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною