НБУ у вівторок наростив продажі валюти до 200 млн дол.


НБУ у вівторок наростив продажі валюти до 200 млн дол.

Національний банк України (НБУ) у вівторок, 3 березня, продав на міжбанківському валютному ринку, за попередніми даними, близько $200 млн, тоді як у понеділок – близько $64,8 млн, повідомив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, значний обсяг інтервенції в цей день обумовлений продажем валюти під потреби НАК "Нафтогаз України".

Керівник групи радників голови Нацбанку також відзначив, що сукупний обсяг угод з доларом на міжбанку (з урахуванням операцій НБУ) 2 березня склав близько $300 млн. За його оцінкою, середньозважений курс по всіх операціях з доларом (включаючи інтервенції центрального банку) у цей день зміцнився до 7,98 грн/$1 з $8,06 грн/$1 у понеділок.

"Ринок обнадіює. Гривня другий день підряд дорожчає. Гравці дисконтують позитивні макроекономічні і політекономічні новини: відновлення позитивного сальдо торговельного балансу, лист у Міжнародний валютний фонд (лист від влади країни про продовження співробітництва) і рішення Конституційного суду, яким були підтверджені повноваження голови Нацбанку", - відзначив Литвицький.

Крім того, за його словами, позитивний вплив на курсову ситуацію має прояснення строків очікуваного перегляду державного бюджету на поточний рік і кадрові рішення Нацбанку, спрямовані на посилення банківського нагляду.

"Проти гривні не ведуть гру. Валютний виторг січневого експорту, який перевищив імпорт, став активніше йти на ринок. Рівень опору 8 грн/$ успішно подоланий і це при великих обсягах ринку", - додав Литвицький.

Як повідомлялося, з початку року Нацбанк продав для підтримки гривні більше $3,4 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua