0 800 307 555
0 800 307 555

"Українська біржа" придбала 6,53% акцій депозитарію МФС


"Українська біржа" придбала 6,53% акцій депозитарію МФС

ВАТ "Українська біржа" придбала 23 акції депозитарію ВАТ "Міжрегіональний фондовий союз" (МФС, обидва - Київ), що становить близько 6,534% його статутного фонду, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" перший заступник голови правління біржі Олексій Сухоруков.

"Ми зацікавлені ввійти в раду МФС, на що мають право власники 6% акцій", - сказав він.

На зборах акціонерів МФС у п’ятницю "Українська біржа" голосувала проти пропозиції продати цілісний майновий комплекс МФС ВАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів" (ВДЦПБ), пропонуючи розбудовувати МФС, але виявилася в меншості.

Тепер у випадку реалізації проголосованої на зборах схеми "Українська біржа" одержить 125 тис. грн за акцію, з яких 57 тис. відразу, а інші - протягом року, а також право стати акціонером ВДЦП, акціями якого вже володіють дві фондові біржі - Українська міжнародна валютна біржа (УМВБ) і ПФТС.

Як повідомлялося, "Українська біржа" приймала оферти акціонерів МФС за ціною не вище 114 тис. грн за акцію номіналом 12,4 тис. грн за умови постачання акцій не пізніше 26 лютого 2009 року.

ВАТ "Українська біржа", спільний проект провідних українських учасників ринку цінних паперів і ВАТ "Фондова біржа РТС", засновано в травні 2008 року. Статутний капітал біржі становить 12 млн грн.

ВАТ "МФС" створено в березні 1997 року, ліцензію депозитарію №1 одержало наприкінці того ж року. Депозитарій став реципієнтом технічної допомоги США. Статутний фонд депозитарію становить 4,365 млн грн. Його найбільшими акціонерами є Технічний центр ПФТС - 9,943%, ПУМБ - 6,25%, Ощадбанк - 6,25%, Інвесткомпанія " Бізнес-Інвест" - 6,8182%, Укрсоцбанк - 5,97%, ПриватБанк - 5,97%, ТОВ "ФК "Гамбіт" - 5,114%.

У квітні 2008 року установчі збори ВДЦП звернулися до акціонерів МФС із пропозицією про об'єднання. Засновниками нового депозитарію виступили НБУ, 21 великий український банк, УМВБ і фондова біржа ПФТС. При цьому частка НБУ в статутному капіталі розміром 80 млн грн становить 25%, а кожний банк і УМВБ одержали по рівній частці в депозитарії, за винятком Укрсоцбанку, який зі свого пакета віддав 1% для входження в число засновників ПФТС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua