Ціна вторинного житла досягла 3-річного мінімуму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна вторинного житла досягла 3-річного мінімуму

Нерухомість
16386
Середня ціна вторинного житла станом на кінець минулого тижня опустилася нижче рівня 1800 доларів за квадратний метр. Буквально за місяць після новорічних свят рівень цін реальних угод на столичному ринку квартир знизився ще на 15-20%. Якщо ж порівнювати вартість квартир, які виставлялися в Києві в середині осені, то зниження вже досягло рекордних 50%.
Аналітики констатують: ціни на київське житло досягли рівня середини 2005 року. Дійсно, за даними архіву газети "Авізо" (публікує оголошення про продаж нерухомості), три з половиною роки тому однокімнатну квартиру в Оболонському районі можна було купити в середньому за 45-50 тисяч доларів. На сьогоднішній день ціни реальних угод у тому ж районі фіксуються в діапазоні 40-55 тисяч доларів.
90% власників квартир, виставлених на продаж, зараз зайняли вичікувальну позицію. Вони просто шоковані і не хочуть продавати своє майно "дешево". Решта 10% - це люди, яким терміново потрібно обміняти квартири на гроші. Саме вони зараз і формують пропозицію на ринку. При цьому такі продавці готові робити колосальні знижки, щоб продати свою нерухомість. "На теперішній момент за квартиру, виставлену за 150 тисяч доларів, ви сміливо можете пропонувати 80 тисяч, і її хазяїн, швидше за все, погодиться на продаж, оскільки людей, які можуть придбати житло, стає усе менше і менше", - пояснює ситуацію директор з маркетингу консалтингової компанії SV Development Володимир Степенко.
Брокери також ремствують на те, що реальних угод проводиться дуже мало, хоча якась псевдоактивність на ринку все-таки існує. "Активізація покупців проявляється в тому, що багато з них зараз моніторять портали нерухомості і бачать: ціна реально знижується, тому починають підшукувати варіанти. Але більшість людей із грішми сподіваються, що ціни ще більше впадуть, і не поспішають із остаточним рішенням, навіть коли продавці значно скидають ціну", - констатує брокер одного з агентств, що представився як Світлана Іванова.
Керівники ріелторських агентств визнають, що навіть без торгу ціни впевнено йдуть убік зниження. Поновлення ж зростання цін експерти в найближчому майбутньому не передвіщають. При цьому представник SV Development Володимир Степенко вважає, що можливі два сценарії. Перший - якщо держава не вживе заходів з підтримки банківської системи. У цьому випадку банки змушені будуть "брати за горло" позичальників, у тому числі й іпотечних. Ті будуть змушені продавати свої заставні квартири. Таким чином, з'явиться величезна кількість нової пропозиції, що у свою чергу спровокує новий обвал цін. Другий сценарій - якщо держава таки підтримає банки, то вартість житла буде знижуватися, але не так різко. У цьому випадку падіння до кінця року може скласти ще 35%.
Ганна Дяконова
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас