ПФТС на роздоріжжі


Невизначеність динаміки світових фондових ринків дала привід призупинити падіння ПФТС. На поточному тижні світові ринки показували переважно позитивну динаміку, що не допомогло українським акціям уникнути розпродажу.

У середу, на тлі падіння ринку, ПФТС ліг у бічний тренд. Негативне інформаційне тло, що було у січні на світових ринках, продовжило падіння ПФТС на лютий, однак зараз є передумови для стабілізації ринків. З огляду на зниження індексу ПФТС до 253,3 пунктів, сьогодні є підстави виждати формування нового тренда на західних торговельних майданчиках, або продовження старого.

Індекс ПФТС у четвер впав всього на 0,64%, при цьому капіталізація ринку збільшилася. Торги йшли по 7 паперам, 2 з яких є неліквідними і угоди по них, швидше за все, мають неринковий характер.

Обсяг торгів упав до 1,6 млн. грн., з яких ринкові транзакції становлять не більше половини. Індекс знизився за рахунок транзакції по Укрнафті, у результаті якої капіталізація компанії знизилася на 4%. При цьому, до закриття торгів ринкові котирування стояли вище ціни, за якою була укладена угода. Зростання сьогодні показали акції Сумського НПО ім. Фрунзе і Моторсічи на 3,47% і 2,47% відповідно.

На валютному ринку гривня подешевіла. Основні торги йшли за ціною гривні близької до 8,1 грн./дол. НБУ виходив на ринок з продажем валюти, і реалізував близько 100 млн. доларів, однак не зміг переломити ведмежий тренд. Ринок очікує рішення МВФ, і є побоювання, що рішення буде несприятливим для України.

Олег Неплях

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua