Глобальні ринки: Слабкість фондових ринків відображає слабкість економіки


Американські фондові ринки четвертий тиждень поспіль завершили падінням. Індекс S&P 500 знизився на 2,3% у п'ятницю й на 0,7% за тиждень. Таким чином, значення індексу всього на 9,8% вище, ніж найнижчий рівень 2008 р. (20 листопада). Корпоративна звітність за четвертий квартал і прогнози компаній свідчать про важку ситуацію в економіці. Прибуток 208 компаній, що входять в індекс S&P 500, знизилася на 38% в 4Кв2008 р. і підстав очікувати того, що корпоративна звітність виявиться краще в 1Кв2009 р. немає. ВВП США в 4Кв2008 р. знизився на 3,8% проти очікуваного зниження на 5,1%, однак це не надало підтримки ринкам.

Причина криється в перенесенні падіння на 1Кв2009 р., тому що багато компаній не адаптувалися до падіння споживання і мають надлишок запасів. Класичний приклад - автомобільна промисловість, де запаси автомобілів у дилерів досягли рекордних значень. Більшість європейських ринків показали тижневий приріст завдяки заходам щодо порятунку системних банків. Однак у п'ятницю європейські фондові ринки впали чекаючи корпоративної звітності на наступному тижні, а також на тлі падіння ринків США.

Зростання пропозиції тисне на ціну державних облігацій

Динаміка на ринку treasuries також була негативною. Казначейські зобов'язання США впали другий тиждень поспіль на тлі продажу 78 млрд. дол. боргу. Більше того, ФРС не надала чіткої інформації про графік викупу довгострокових суверенних бондів з ринку, що на тлі зростаючої пропозиції в даному сегменті накрутило прибутковість. Спред між десятирічними та дворічними бондами знову виріс й, можливо, розшириться ще більше - на поточному тижні планується продаж 3, 10 і 30-річних бондів на суму до 75 млрд. дол. Прибутковість по 30-річним бондам на цьому тижні виросла на 28 б.п. до 3,6%, по 10-річним - на 23 б.п. до 2,85%.

Падіння на ринку суверенів поки не зробило негативного впливу на суміжні сегменти. Частково компенсувати падіння treasuries може зростання толерантності до ризику, що дозволить скоротити вартість ресурсу. Зокрема TED spread минулого тижня впав до 0,96% на рівень серпня 2008 р., що в 4,5 рази нижче рівня жовтня 2008 р. Динаміка в сегменті корпоративних бондів також була позитивною - розміщення виросли на 33% у порівнянні із січнем 2008 р. і досягли 138 млрд. дол., а прибутковість ризикових бондів знизилася.

Слабість економіки обвалює нафту, золото росте на побоюваннях інфляції

Ціни на нафту знизилися сьомий місяць поспіль, мінус 6,5% у січні на прогнозах слабкого споживання. З максимального історичного рівня, досягнутого в липні, ціни на нафту впали вже на 72%. Золото навпаки показало зростання третій місяць поспіль на тлі позитивної динаміки долара США, що відновився з 1,39 до 1,28 за євро. Ціна на метал закріпилася вище 900 доларів за унцію - США і Європа друкують гроші для подолання кризи, і позиції золота в таких умовах будуть сильними.

Підготував Олег Неплях

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua