0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch знизило рейтинги чотирьох українських банків


Fitch знизило рейтинги чотирьох українських банків

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) чотирьох українських банків: Кредитпромбанку, Укргазбанку і ВіЕйБі Банку – з "B-" до "CCC" і Родовід Банку – з "CCC" до "CC", говориться в повідомленні агентства.

Згідно з ним, агентство також знизило національний довгостроковий рейтинг Діамантбанку та індивідуальний рейтинг Сведбанку (Україна).

Одночасно Fitch підтвердило рейтинги семи інших українських банків – ПриватБанку, Першого українського міжнародного банку (ПУМБ), Індустріалбанку, банків " Кредит-Дніпро", "Форум", "Південний" і "Хрещатик".

Прогноз по довгострокових РДЕ всіх банків, крім Діамантбанку, який не має РДЕ, – "негативний".

Агентство уточнює, що рейтингові дії відбулись слідом за аналізом по 11 приватних українських банках, що перебувають у власності українських власників, а також по двох банківських установах у власності іноземних власників – Сведбанку (Україна) і банку "Форум".

"Зниження рейтингів відбиває посилення ризиків ліквідності та ризиків, пов'язаних з якістю активів, а також підвищення тиску на капітал, з якими зустрічаються українські банки через різке знецінення гривні в четвертому кварталі 2008 року, і більш слабкий прогноз відносно економіки України", - відзначається в повідомленні Fitch.

На думку агентства, банки, рейтинги яких були знижені, є найбільш уразливими до цих ризиків через стратегії, що проводилися в останні роки, націлені на збільшення погіршення якості активів, що вже проявилося, показників капіталізації і/або ліквідності в цих фінансових організацій.

Підтвердження рейтингів банків "Південний", "Кредит-Дніпро", "Хрещатик" та Індустріалбанку враховує нішеву регіональну клієнтську базу цих банків і їх у цілому трохи більш сильну, хоча все-таки потенційно вразливу капіталізацію, говориться в повідомленні.

Згідно з ним, підтвердження рейтингів ПриватБанку і ПУМБ відбиває їх більш міцну клієнтську базу, більш значні можливості з поглинання збитків і якість управління ризиками вище середнього рівня (для українського ринку).

У той же час "негативний" прогноз по рейтингах усіх банків, що мають українських власників, відбиває можливість подальшого зниження рейтингів, у тому числі й у тих банків, рейтинги яких були підтверджені, оскільки складне операційне середовище продовжує впливати на якість активів, капітал і ліквідність банків.

Fitch також повідомляє про те, що в найближчому майбутньому розгляне рейтинги українських банків, що перебувають у державній власності, а також тих банків з іноземними власниками, які не охоплені в даному повідомленні, приділяючи особливу увагу їх індивідуальним рейтингам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua