Ціни на житло в Києві у 2009р продовжують зниження


Ціни на житло в Києві у 2009р продовжують зниження
Падіння цін на житло в Києві цього року продовжиться, однак уточнити динаміку зниження вартості житла експерти агентства нерухомості (АН) "Планета Оболонь" (Київ) не беруться. "Прогноз на 2009 рік дати дуже складно. Наймогутніша криза, що зараз, зважаючи на все, тільки розпалюється, здатна перекреслити будь-які прогнози. Основних сценаріїв (розвитку ринку житла в Києві), на наш погляд, два. І обидва припускають істотне зниження цін на київську нерухомість. Відрізняються вони темпами і величиною зниження. У першому випадку темпи стрімкі, у другому - плавні", - говориться в прес-релізі компанії з посиланням на її експертів. За даними агентства, у грудні 2008 року ціни на вторинне житло в столиці знизилися на 9,2% - до $2409 за 1 кв. м. "У грудні угод в "Планеті Оболонь" було укладено на 43% менше, ніж у листопаді. Упав не тільки попит, але й пропозиція. Ринок стали залишати продавці, що зневірились в умовах кризи і паніки вирішити свої проблеми", - говориться в прес-релізі.

Експерти відзначають, що багато продавців на ринку житла психологічно не готові до різкого зниження цін - вони вирішили перечекати кілька років, зберегти житло для дітей та онуків і тимчасово спробувати здати житло в оренду.

Крім того, за їхніми даними, збільшується різниця між ціною пропозиції житла і ціною продажу.

"В останні місяці ситуація докорінно змінилася: різниця між статистикою цін пропозицій і статистикою цін продажів різко зросла і має тенденцію до подальшого збільшення. У значній мірі це викликано тим, що більшість угод відбувається під впливом складних життєвих обставин, викликаних наймогутнішою економічною кризою", - говориться в повідомленні.

За даними компанії, середня ціна продажу 1 кв. м вторинного житла в Києві в грудні становила $1835, тоді як у листопаді - $2661, жовтні - $2859. У цілому, за даними агентства, із січня по грудень 2008 року середня ціна продажу 1 кв. м в усереднених квартирах знизилася на 32,4%.

Відповідно до його даних, у грудні київські квартири були продані в середньому на 35,9% дешевше "середньостатистичних" цін пропозицій у даному сегменті ринку, тоді як в окремих випадках цей показник перевищував 50%.

В 2008 році в складі пропозиції на вторинному ринку житла двокімнатних квартир становила 41%, однокімнатних - близько 26%, трикімнатних - 29%.

Крім того, експерти відзначають 3%-ве зростання питомої ваги квартир у нових будинках.

На думку експертів АН "Планета Оболонь", у зв'язку з різкими коливаннями курсу долара на ринку оренди житла сторони все частіше фіксують ціни в гривнях. При цьому через зниження платоспроможності громадян спостерігається зменшення цін попиту: зокрема, на кінець грудня 2008 року основний попит зосереджений у межах 1,5-4 тис. грн за квартиру.

"Аналізуючи рівні зарплат більшості категорій орендарів, можна говорити про їхнє зниження приблизно вдвічі. Думаємо, що й орендні ставки знизяться відповідно", - додають вони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua