"Ъ": Київенерго вимагає від КМДА фінансової компенсації...


"Ъ": Київенерго вимагає від КМДА фінансової компенсації...

КП "Київенерго" зажадало від Київської міської державної адміністрації (КМДА) виплатити 976,5 млн грн без урахування ПДВ як компенсацію різниці між тарифами на теплову енергію і її фактичну собівартість.

Дана вимога пов'язана з нездатністю підприємства погасити заборгованість перед постачальниками газу, що вчора досягла 520 млн грн. У КМДА вважають, що нічого не винні "Київенерго", а компенсацію варто виплатити з державного бюджету.

КП "Київенерго" звернулося до Київської міської держадміністрації з офіційним листом, у якому зажадало виплатити компенсацію різниці між поточними тарифами на теплову енергію і її фактичну собівартість. За даними "Київенерго", за період з 2000 року КМДА винна підприємству 976,5 млн грн без урахування ПДВ.

Як повідомила прес-секретар КП "Київенерго" Іванна Майстренко, ця вимога пов'язана із заборгованістю, що виникла в підприємства перед НАК "Нафтогаз України" внаслідок затримки КМДА виплати компенсацій.

Нагадаємо, 10 грудня, після того як борг "Київенерго" перед "Нафтогазом" перевищив 360 млн грн, "Нафтогаз" обмежив постачання газу "Київенерго". У свою чергу, КП припинило подачу гарячої води в 5000 будинків - приблизно половині Києва. Після відповідних рішень Господарського суду і прокуратури Києва "Нафтогаз" відновив постачання газу "Київенерго", і гаряче водопостачання в Києві було відновлено. Мер Києва Леонід Черновецький повідомив, що перші 100 млн грн КМДА готова перерахувати "Нафтогазу" 15 грудня (останній раз Ъ сповіщав про це 17 грудня). Однак кошти на рахунки компанії дотепер не надійшли, а заборгованість "Київенерго" станом на 24 грудня склала 520 млн грн.

Вимагаючи від КМДА виплат, в "Київенерго" посилаються на закон "Про теплозабезпечення", відповідно до якого у випадку встановлення тарифу на теплову енергію нижче її собівартості механізми компенсації повинен передбачити орган, що встановив даний тариф (КМДА). У випадку невиплати компенсації в "Київенерго" пообіцяли звернутися в суд.

У КМДА дану погрозу всерйоз не сприйняли. "Це вони ('Київенерго') думають, що ми їм винні, а ми вважаємо, що нічого не винні", - заявив Ъ перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Як пояснив голова постійної комісії Київради з питань ЖКГ і ПЕК Юрій Бондар, КМДА чекає виконання Кабміном своєї постанови №440 від 25 квітня, що передбачає перерахування субвенції на покриття боргів з компенсації різниці тарифів місцевим бюджетам з державного. "Як тільки уряд виконає дану постанову, мерія зможе розрахуватися з підприємствами комунального господарства, а ті, у свою чергу, з постачальниками газу", - сказав Бондар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua