Експерти прогнозують збільшення ціни на газ для України в 2009р до 250 дол. за тисячу кубометрів


Експерти прогнозують збільшення ціни на газ для України в 2009р до 250 дол. за тисячу кубометрів

Українські експерти прогнозують ціну на газ для України в 2009 році на рівні $250 за 1 тис. куб. м, свідчать дані експертного опитування на тему: "Причини україно-російських газових конфліктів", проведеного Центром дослідження корпоративних відносин 17-18 грудня 2008 року.

Анкети для опитування були запропоновані 19 експертам у сфері економіки, енергетики і газового бізнесу. Відповіді отримані від 15 людей, 4 експерти ухилилися від участі в опитуванні.

За даними опитування, які має агентство "Інтерфакс-Україна", більшість опитаних експертів схиляється до того, що ціна на газ для України в наступному році значно зросте. Зокрема, 54% опитаних вважає, що ціна збільшиться до $250 за 1 тис. куб. м, 33% - до $230 за 1 тис. куб. м та 13% упевнені, що ціна залишиться колишньою - $179,5 за 1 тис. куб. м.

Відповідаючи на запитання: "Як розв'язати поточну газову кризу між Росією та Україною?", 46% експертів відзначило, що НАК "Нафтогаз України" погодиться на пропозицію "Газпрому" - прийме авансовий платіж за послуги із транзиту газу і з цих коштів оплатить свій борг.

8% експертів розраховує на те, що НАК "Нафтогаз України" зможе самостійно акумулювати кошти, необхідні для виплати боргу "Газпрому", 15% запропонувало власні варіанти, що зводяться в основному до того, що вирішити питання боргу тим чи іншим способом НАК "Нафтогаз України" допоможе уряд або президент. Називався також варіант погашення газового боргу з коштів, отриманих від Міжнародного валютного фонду.

Близько треті опитаних (31%) прогнозує чергове загострення україно-російських газових відносин через нездатність НАК "Нафтогаз України" оплатити борг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua