Сербія продає Росії нафтовий концерн на знак вдячності


Сербія продає Росії нафтовий концерн на знак вдячності

51 відсоток акцій сербської державної нафтової компанії "Нафтова індустрія Сербії" (NIS) буде проданий російському концерну "Газпром". Відповідний договір буде підписаний у Москві в присутності президентів Росії та Сербії Дмитра Медведєва і Бориса Тадича.

Ціна угоди становить 400 мільйонів євро. Крім того, "Газпром" зобов'язується інвестувати не менше 500 мільйонів євро в реконструкцію та модернізацію підприємства.

Незалежні експерти оцінюють справжню вартість цього пакета акцій у два рази дорожче. Міністр економіки Сербії Младжан Динкіч назвав ціну, за якою Росія купує нафтову промисловість його країни "сміховинною". Продаж концерну NIS варто розуміти "як політичний жест" подяки Сербії Росії за підтримку в конфлікті навколо колишньої сербської провінції Косово, відзначає агентство dpa.

Очікується, що поряд із цим документом у Москві буде підписана й угода про будівництво через територію Сербії 400-кілометрової гілки газопроводу "Південний потік", який будують "Газпром" та італійський концерн ENI.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua