Індекси в США впали в понеділок на слабких статданих, у вівторок ф'ючерси продовжують знижуватися


Американські фондові індекси знизилися в понеділок на слабких статистичних даних про виробничий сектор, який підвищив побоювання, що корпоративні прибутки продовжать зменшуватися, повідомляє агентство Bloomberg. Ф'ючерси на індекси знижуються у вівторок на 0,1-0,2%.

Індекс виробничої активності Нью-Йорка Empire Manufacturing у грудні знизився до оцінки в мінус 25,76 пункту - мінімального рівня з 2001 року.

Обсяг промислового виробництва в США в листопаді скоротився на 0,6%, цей показник падає третій місяць з чотирьох.

"Ці дані надходять на тлі проблем ринку праці, слабких даних про прибутки й очікувань, що доходи продовжать падати, - говорить Дін Гуліс з Loomis Sayles & Co. - У цілому атмосфера ринку говорить про побоювання подальшого погіршення ситуації".

Вартість акцій Apple опустилася на $3,52 (3,6%) - до $94,75. Аналітики Goldman Sachs понизили рекомендації для паперів компанії до "нейтрально" з "купувати", відзначивши очікування подальшого скорочення споживчого попиту. Прогнозна ціна акцій на наступних 12 місяців була зменшена експертами до $115 з $125.

Папери JPMorgan подешевіли на $2,31 (7,5%), до $28,63, після того, як Merrill Lynch погіршив рекомендації для акцій банку до "нижче ринку" з "нейтрально". На думку аналітиків Merrill, "стає все більш очевидно, що ситуація в кредитній сфері США продовжить погіршуватися". Експерти також скоротили прогнозну ціну акцій банку на 39% - до $27.

Підіндекс S&P 500, у розрахунок якого входять папери фінансових компаній, впав на 4%, комп'ютерних компаній - на 1,7%.

Котирування акцій банків Morgan Stanley й Goldman Sachs, які опублікують звітність на цьому тижні, знизилися, відповідно, на 1,5% й 1,9%. Згідно з прогнозом Deutsche Bank, прибуток Morgan Stanley розраховуючи на акцію впаде в 2009 році на 59%, а виторг повернеться до рівнів 2005 року.

Вартість паперів Bank of America опустилася на 5,5%, Wachovia - на 3,4%.

"Зараз, на початку тижня, дуже багато невизначеності, - відзначає Джон Уілсон з Morgan Keegan. – Найбільш значні побоювання викликає величина й тривалість рецесії, в якій ми перебуваємо".

Акції телефонних компаній США подешевіли в понеділок слідом за падінням ціни паперів AT&T, найбільшого американського оператора зв'язку. Експерти Goldman Sachs понизили рекомендації для акцій AT&T до "нейтрально" з "купувати", вартість паперів опустилася на 3,7%.

Папери Verizon Communications знизилися в ціні на 1,5%, Sprint Nextel - на 7,1%, Qwest Communications - на 12%.

Котирування акцій будівельних компаній упали на інформації про те, що довіра представників галузі до економіки залишається на рекордно низькому рівні. Крім цього, міжнародне рейтингове агентство Fitch понизило рейтинги дев'яти представників цього сектора, відзначивши, що їх очікують нові проблеми у зв'язку із триваючим спадом на ринку житла.

Вартість паперів Lennar Corp. опустилася на 9% - до $8,8, Centex - на 7,2%, до $10,54, D.R.Horton - на 9,8%, до $7,02.

Індекс Dow Jones Industrial Average знизився до закриття ринку в понеділок на 65,15 пункту (0,75%) - до 8564,53.

Standard & Poor's 500 опустився на 11,16 пункту (1,27%), склавши 868,57.

Значення індексу Nasdaq Composite зменшилося на 32,38 пункту (2,1%) - до 1508,34.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua