Китай стане лідером світового промвиробництва у 2009 році


Китай стане лідером світового промвиробництва у 2009 році

Китай обійде США за обсягом промислового виробництва вже в 2009 році, а в 2013 році обжене єврозону за обсягом ВВП (за паритетом купівельної спроможності), вважає директор інституту США і Канади РАН Сергій Рогов.

"В 2009 році Китай обійде США за обсягом промислового виробництва. Якщо кілька років тому у Китаю було менше 10% (світового промвиробництва - прим.ред.), на майбутній рік буде 19-20%, більше ніж у США", - сказав Рогов, виступаючи в понеділок у РАН.

За його словами, на кінець цього року частка золотовалютних резервів Китаю у світі складе 30%, а з урахуванням Тайваню, Гонконгу і Сінгапуру - третину всіх світових золотовалютних резервів.

У світовій торгівлі Китай (з урахуванням Тайваню, Гонконгу і Сінгапуру) обійшов Німеччину та США. Він став лідером і в експорті високих технологій. "Сьогодні на частку Китаю припадає вже 15% світових витрат на НІОКР", - відзначив академік.

Рогов назвав історичною подією саміт, що відбувся в суботу, керівників Китаю, Японії і Південної Кореї щодо фінансових питань, коли азіатські країни починають формувати самостійний фінансово-економічний блок.

"Тобто нинішня криза різко прискорить зміну балансу сил у світі, співвідношення сил", - вважає він.

Однак, на думку Рогова, Китай поки ще не може претендувати на роль провідної світової наддержави.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua