Польський уряд доплатить власникам будинків за утеплення


Польський уряд доплатить власникам будинків за утеплення

Уряд Польщі з наступного року планує повертати 20% вартості проведеної модернізації для утеплення приватного або житлового будинку.

Як пише газета Polska, також з наступного року кредит на утеплення житла можна буде одержати на 30, а не 10 років, як раніше.

Крім цього, відповідно до нового закону, кожен охочий утеплити власне житло зможе взяти кредит без власного внеску, що раніше був потрібний в обсязі не менше 20% загальної вартості модернізації.

За підрахунками експертів, утеплення будинків, що найчастіше досягається заміною старих вікон і дверей на сучасні та встановленням нових систем опалення, дозволить заощадити 30% на оплаті рахунків за тепло.

"За рік це може бути навіть кілька тисяч злотих (1 долар коштує близько 3 злотих)", - відзначає газета.

Polska відзначає, що дофінансування передбачено також для житлових будинків, яким, крім стандартної 20% компенсації, уряд додатково виплатить 15% загальної вартості утеплення.

За даними експертів, 15% тепла можна зберегти завдяки модернізації системи опалення. Ще 20-30% - завдяки заміні вікон і дверей, а також утепленню даху та стін будинку.

Газета також відзначає, що утеплені будинки дозволять не тільки заощадити кошти їхнім власникам, але й вигідні державі в цілому, оскільки дозволять заощаджувати значні кошти на виробництво енергії.

"Якби всі будинки в Польщі були утеплені, за рік можна заощадити 10 млн. тонн вугілля", - пише газета.

За даними статистики, у Польщі 4 мільйони квартир у панельних будинках, половина з яких вимагає замінити системи опалення та утеплення.

Утеплення також потребують додатково 1,2 млн. квартир, побудованих близько 100 років тому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua