Молочникам сподобалось витрачати податки


Молочникам сподобалось витрачати податки

Відповідне звернення Союз молочних підприємств України відправив у профільний комітет парламенту.

Мова йде насамперед про спецрежим стягнення податку на додану вартість для підприємств сектора - пільга, що діє в Україні з 1998 р. Відповідно до закону "Про податок на додану вартість" операції із продажу переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання обкладаються податком за нульовою ставкою.

Сума ПДВ, що повинна виплачуватися в бюджет переробними підприємствами за реалізовану продукцію (м'ясну і молочну), у повному обсязі витрачається на дотації аграріям-сировинникам. Ця система підтримки аграріїв була однією з найефективніших. За даними Української аграрної конфедерації, аграрії - виробники молочної сировини - одержали за цією схемою від молокопереробних підприємств в 2004 р. 745 млн. грн., в 2005 р.- 1038 млн. грн., в 2006 р.- 975 млн. грн., в 2007 р.- 1607 млн. грн., за дев'ять місяців 2008 р. нараховано 1359 млн. грн.

За словами голови ради Союзу молочних підприємств України Вадима Чагаровського, ця схема дозволяє підтримати виробників в умовах дефіциту коштів у держбюджеті. Як раніше відзначав керівник групи експертів Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, цю норму варто зберегти, щоб підтримати приватні господарства, які забезпечують життєдіяльність 5 млн. жителів сільської місцевості.

Із проханням про підтримку до уряду вже зверталися кілька громадських організацій, що об'єднують виробників м'ясо-молочної продукції. Так, всеукраїнська асоціація "Укрм’ясопродукт" просила виділити 5 млрд. грн. для цільової підтримки виробників і переробників м'яса в 2009 р. і, зокрема, збільшити розмір дотацій на вирощування ВРХ, а також зберегти нульову ставку ПДВ.

Нагадаємо, що зміна режиму пільгового стягнення ПДВ передбачена умовами членства України у СОТ. За підрахунками Державної податкової адміністрації і Мінфіну, втрати аграріїв від скасування низки податкових пільг складуть 1,4 млрд. грн. Голова асоціації "Укрм’ясопродукт" Галина Василик відзначає, що через скасування пільг можливе подорожчання м'яса та м'ясопродуктів на 10-20%, що ще сильніше зменшить шанси виробників у ціновій конкуренції.

При цьому кілька експертів відзначає, що норма про специфічне стягнення ПДВ може бути замінена на іншу форму підтримки аграріїв - постачальників сировини. "Їх зараз досить багато - доплата за якість, мінімальні ціни на продукцію тваринництва", - відзначив один з фахівців.

За даними Держкомітету статистики України, у січні-жовтні 2008 р. в Україні було зроблено 677,5 тис. т рідкого пастеризованого молока (711 тис. т у січні-жовтні 2007 р.). В 2007 р. було перероблено 6 млн. т молочної сировини, а за дев'ять місяців 2008 р.- 4,4 млн. т.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua