ЄЦБ: Економіка єврозони може почати відновлюватися у ІІ півріччі 2009р


ЄЦБ: Економіка єврозони може почати відновлюватися у ІІ півріччі 2009р

Економіка єврозони, можливо, почне відновлюватися в другій половині наступного року, говориться в щомісячному огляді Європейського центрального банку (ЄЦБ), повідомило агентство Bloomberg.

За словами члена ради директорів ЄЦБ Юргена Старка, центробанк не прагне до агресивного скорочення базової процентної ставки.

"Погіршення ситуації в глобальній економіці і дуже слабкий внутрішній попит, імовірно, збережуться протягом наступних декількох кварталів, - відзначається в огляді ЄЦБ. - Слідом за цим економіка почне поступово відновлюватися на тлі зниження цін на сировину за умови поліпшення ситуації в зовнішньому середовищі та ослаблення проблем на фінансових ринках".

Минулого тижня ЄЦБ почав максимальне у своїй історії скорочення базової процентної ставки, зменшивши її рівень на 75 базисних пунктів - до 2,5% річних. За словами Ю.Старка, можливість подальшого зниження ставки є "дуже обмеженою, що дозволяє лише дрібні кроки".

"ЄЦБ протестує проти очікуваного ринками подальшого ослаблення грошово-кредитної політики, - відзначає головний економіст з європейських ринків Barclays Capital у Лондоні Джуліан Келлоу. - У той же час, з огляду на поточну ситуацію з темпами економічного зростання та інфляцією, необхідно подальше агресивне скорочення ставки для відновлення економіки єврозони".

"ЄЦБ бачить, що інфляційний тиск продовжує зменшуватися, і надалі рівень інфляції, імовірно, буде відповідати показникам, що узгодяться з поняттям цінової стабільності", - говориться в огляді банку.

Згідно із прогнозом аналітиків, Європейський ЦБ знизить ставку ще на 50 базисних пунктів у січні.

ВВП єврозони скоротиться в 2009 році на 0,5%, що буде першим з 1993 року падінням економіки за підсумками року, прогнозують в ЄЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua