Світовий банк: Період рекордного зростання цін на нафту і продовольство завершився


Світовий банк: Період рекордного зростання цін на нафту і продовольство завершився

Серія недавніх різких падінь світових цін на нафту і продовольство ознаменувала завершення періоду рекордного зростання цін на товарно-сировинні ресурси, що почалося ще в 2003 р., відзначають експерти Світового банку в своєму підсумковому за поточний рік доповіді "Перспективи глобального економічного розвитку на 2009 р.".

За період з початку 2003 р. і до середини 2008 р. світовий товарно-сировинний ринок пережив найзначніше підвищення цін за останнє сторіччя. Так, світові ціни на нафту в доларовому вираженні виросли за п'ять з половиною роки на 320%, а ціни на продовольчі ресурси, представлені на світовому ринку, піднялися в середньому на 138%, зазначається в доповіді.

Підвищення цін на товарно-сировинні ресурси було зумовлене потужним зростанням світової економіки. Проте у зв'язку з уповільненням темпів зростання світового промислового виробництва через глобальну фінансову кризу, що почалася, цей процес до середини 2008 р. завершився різким падінням світових цін на нафту і продовольчу сировину, приходять до висновку експерти банку.

В той же час аналітики Світового банку прогнозують, що в 2009 р. середня за рік ціна нафти на світовому ринку може декілька підвищитися і скласти близько 75 дол./бар. Тим часом ціни на продовольство в найближчі п'ять років будуть в середньому на 25% вище, ніж вони були в 90-і роки попереднього сторіччя.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua