Кредит-Рейтинг: Банківська система України знизить обороти


Кредит-Рейтинг: Банківська система України знизить обороти

Банківська система України знижує темпи розвитку внаслідок погіршення ситуації на світових фінансових ринках і у вітчизняній економіці. При цьому для багатьох банків, переважно системних, значно посилилися кредитні ризики і ризики ліквідності, пов’язані зі зниженням рівня довіри до банків і девальвацією національної валюти.

Зважаючи на ситуацію на фінансовому ринку країни, багато банків обмежили кредитування, а темпи збільшення проблемних кредитів значно перевищили темп зростання строкової заборгованості. Показники ефективності діяльності залишалися на прийнятному рівні, хоча в умовах очікуваного дефіциту ресурсної бази і погіршення якості активів, їх підтримання можливе за рахунок скорочення витрат, не пов’язаних з основною діяльністю.

Надана регулятором підтримка була спрямована переважно на підтримання поточної ліквідності фінансового ринку, тоді як найбільші проблеми у банків можуть виникнути у випадку подальшого погіршення економічної ситуації, що може спровокувати значне зниження платоспроможності юридичних і фізичних осіб.

Очікуване подальше зниження кредитної активності банків може також негативно позначитися на кадровій політиці компаній фінансової сфери і реального сектору економіки. При цьому може погіршитися якість активів банківських установ внаслідок збільшення проблемної заборгованості у портфелі фізичних осіб. Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" передбачає, що можуть виникнути проблеми з ліквідністю у низки банківських установ, що надалі може сприяти консолідації системи. Найближчим часом рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" очікує посилення регуляторного впливу на банківський сектор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua