Daimler може купити частину акцій КАМАЗу


Daimler може купити частину акцій КАМАЗу

Німецький автомобільний концерн Daimler AG подав в Антимонопольне відомство Німеччини заявку на покупку частки в російському виробнику вантажівок ВАТ "КАМАЗ".

Про це йдеться в матеріалах відомства. Заява Daimler про намір придбати частку в КАМАЗі поступила 5 грудня ц.р.

Як повідомлялося, 20 листопада ц.р. представники "Ростехнологій" повідомили, що Daimler готовий придбати 10% акцій КАМАЗу, а не 42%, як раніше планувалося. Німецький концерн не влаштовує ціна 2 млрд дол., яку сторони обговорювали до кризи, і тому Daimler має намір скоротити розмір пакету.

Ціна продажу не залежатиме від проведеного у вересні due diligence: з тих пір змінилися умови, а новий due diligence може не відображати потенціал заводу. У результаті Daimler і КАМАЗ збираються домовитися про ціну, яка буде вища ринкової, але нижче колишньої.

Чистий прибуток німецького автомобільного концерну Daimler AG (колишній DaimlerChrysler AG) за 9 місяців 2008р. виріс на 28% - до 2,94 млрд євро в порівнянні з 2,29 млрд євро, отриманими за аналогічний період роком раніше. Виручка компанії за 9 місяців 2008р. майже не змінилася і склала 72,6 млрд євро проти 72,89 млрд євро роком раніше.

7 жовтня ц.р. Daimler AG оголосив про зниження об'ємів виробництва у зв'язку з поточною економічною ситуацією. Компанія раніше вже оголошувала про свої наміри переглянути плани виробництва, проте цього разу Daimler заявив також про те, що виробництво на найбільшому заводі в Німеччині Sindelfingen буде зупинено раніше, ніж зазвичай. Підприємство відновить роботу в січні 2009р., проте точна дата не називається. За повідомленням представників компанії, головне завдання Daimler на справжній момент - скоротити об'єми виробництва автомобілів.

Daimler AG володіє брендами Maybach, Mercedes-Benz, Freightliner, Sterling, Western Star і Setra. 5 жовтня 2007р. акціонери колишньої DaimlerChrysler AG схвалили вирішення ради директорів по перейменуванню компанії в Daimler AG. Зміна назви концерну пояснюється завершенням в серпні 2007р. операції з продажу приватному інвестиційному фонду Cerberus Capital Management американського підрозділу Chrysler, а також необхідністю чіткіше розмежувати єдину корпоративну марку концерну з продукційними брендами. Німецька Daimler-Benz AG об'єдналася з американським автовиробником Chrysler в 2000р. Проте за сім років злиття двох автовиробників так і не виправдало очікувань, що покладалися на нього.

У єдиний комплекс ВАТ "КАМАЗ" входять 13 крупних спеціалізованих підрозділів по розробці, виробництву, збірці автомобільної техніки і автокомпонентів, а також збуту готовій продукції. Всього в групі компаній "КАМАЗ" 110 підприємств, включаючи спільні підприємства в країнах СНД і зарубіжні складальні виробництва. КАМАЗ в 2008р. планує збільшити продажі вантажних автомобілів на 18% - до 62,2 тис.

Нагадаємо, 24 листопада ц.р. "КАМАЗ" зупинив конвеєр на два тижні через падіння попиту, відправивши до відпустки 35 тис. робітників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua