Ринок акцій РФ відкрився з "гепом" вгору, індекс ММВБ злетів на 6,6% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок акцій РФ відкрився з "гепом" вгору, індекс ММВБ злетів на 6,6%

Фондовий ринок
430
Російський ринок акцій відкрився в понеділок з "гепом" вгору по всьому спектру blue chips на тлі зростання світових фондових майданчиків і нафти, індекс ММВБ у першу хвилину торгів злетів на 6,6%.
До 10:31 МСК індекс ММВБ піднявся до 599,78 пункту, приріст цін "фішок" склав 4-9%, у лідерах підйому папери "Роснафти" (РТС: ROSN) (+8,2%), "Сургутнафтогазу" (РТС: SNGS) (+8,8%), "Газпрому" (РТС: GAZP) (+9%), "Лукойла" (РТС: LKOH) (+7%).
Ринок відіграє зліт індексів у США в минулу п'ятницю, а також підйом в Азії, у секторі американських фондових ф'ючерсів у понеділок (контракт на індекс S&P 500 виріс на 2,6%) і нафту, що подорожчала.
Американські фондові індекси виросли за підсумками торгів у п'ятницю слідом за котируваннями акцій страховиків, що підскочили на тлі підвищення прогнозу прибутку компанією Hartford Financial.
Зростання цін акцій фінансових компаній дозволило нівелювати падіння індексів у першій половині торгів, обумовлене виходом даних про максимальне за 34 роки падіння числа робочих місць у США в листопаді. Зниження S&P 500 під час сесії досягало 3,2%.
Кількість робочих місць в американській економіці знизилася в листопаді на 533 тис., що стало найбільш значним падінням із грудня 1974 року, аналітики очікували скорочення цього показника в середньому на 335 тис. Безробіття в країні виросло в листопаді до 6,7% - максимального рівня з 1993 року.
Вартість акцій Hartford злетіла на рекордні 102% - до $14,59. Страховик підвищив прогноз операційного прибутку на рік, відзначивши, що прогнози для капіталу її підрозділів є "сильними". Бізнес компанії "функціонує добре, особливо у світлі нинішніх проблем на ринках", заявив головний виконавчий директор Hartford Рамані Айєр. З початку цього року ціна паперів компанії опустилася на 73%.
Азіатські акції дорожчають у понеділок після того, як обраний президент США Барак Обама пообіцяв реалізувати наймасштабнішу програму інвестування в інфраструктуру за останні 50 років та індійський ЦБ знизив базову процентну ставку. Зведений індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI Asia Pacific, що враховує ситуацію на 14 ринках, підскочив більш ніж на 4%, ростуть котирування майже 95% акцій, торги якими проводяться на біржах АТР. Японський Nikkei 225 додав 5,2%, гонконгський Hang Seng злетів на 8%.
Резервний банк Індії 6 грудня знизив базову процентну ставку з 7,5% до 6,5%, індійський уряд оголосив про план уливання коштів в економіку в розмірі $4 млрд (0,3% ВВП). Китайські лідери проводять на цьому тижні починаючи з понеділка щорічну економічну конференцію в Пекіні, на якій будуть обговорюватися в тому числі і заходи стимулювання економіки Китаю.
Обраний президент США Барак Обама і лідери демократів у Конгресі активізували роботу над пакетом заходів з підтримки американської економіки сумарною вартістю близько $500 млрд. Дворічна програма, за даними газети The Wall-Street Journal, буде містити в собі повернення податків, інфраструктурні проекти, а також більш "довгограючі" ініціативи, що стосуються, зокрема, розвитку поновлюваних джерел енергії, модернізації мереж передачі електроенергії.
Політики розраховують, що реалізація цього плану допоможе створити і зберегти близько 2,5 млн робочих місць у Сполучених Штатах. Пропоновані інвестиції в інфраструктуру будуть найбільшими із часів президентства Дуайта Ейзенхауера, заявив Б.Обама.
У свою чергу нафта після падіння протягом шести днів виросла більш ніж на 5% на заяві президента ОПЕК про можливе "значне скорочення видобутку". Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на січень вранці у понеділок піднялася на $2,48 до рівня закриття торгів 5 грудня і становить $43,29 за барель (у минулу п'ятницю ціна знизилася на $2,86).
Президент ОПЕК, міністр нафтової галузі Алжиру Шакіб Хеліль 6 грудня заявив, що необхідно істотне зниження видобутку нафти, щоб зупинити падіння цін, що вже досягло 70% відносно липневих цінових максимумів. Аналітики вважають, що скорочення повинно скласти не менше 2 млн барелів на добу, щоб воно могло реально вплинути на ринок.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас