У Черновецького пояснюють, за що повинні платити кияни


У Черновецького пояснюють, за що повинні платити кияни

Як повідомили УНІАН у прес-службі КМДА з посиланням на управління житлового господарства, послуги житлово-експлуатаційних організацій розділяються на обов'язкові і додаткові.

Головам районних у м. Києві держадміністрацій доручено забезпечити інформування жителів столиці про перелік обов'язкових робіт житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО), які виконуються за рахунок квартирної плати, і перелік додаткових, які вимагають додаткової оплати, а також про можливість надання ЖЕО додаткових послуг за окремими замовленнями громадян.

У повідомленні вказується, що до обов'язкових робіт з утримання будинків і прибудинкових територій (які оплачуються населенням у складі квартирної плати) належать такі роботи: прибирання сходових кліток і прибудинкової території, вивіз сміття, освітлення місць загального користування, обслуговування ліфтів та іншого інженерного обладнання житлових будинків, налагодження і регулювання технічного устаткування будинку, обстеження стану несучих і загороджувальних конструкцій, підготовка до весняно-літнього та осінньо-зимового періодів, забезпечення аварійного обслуговування будинків, прочищення димоходів і газоходів тощо.

Крім перерахованих вище робіт, ЖЕО на замовлення мешканців забезпечують виконання інших робіт з ремонту житлових приміщень і заміни окремих елементів інженерно-технічного оснащення, виконання яких проводиться за окремими договорами та оплачуються додатково. Вартість робіт визначається в калькуляціях, розроблених безпосередньо підприємствами житлового господарства на підставі Державних будівельних нормативів.

В управлінні нагадують, що діяльність житлово-експлуатаційних організацій, пов'язана із забезпеченням належного утримання житлових будинків і прибудинкових територій, регламентується порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків та споруд і прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету міністрів від 12 липня 2005 року №560 і Правилами утримання житлових будинків та споруд і прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2006 року №76.

Як повідомляв УНІАН, мерія Києва розробила тарифи на житло, згідно з якими квартплата мінімально зросте в 1,5 рази, максимально - в 5,1 рази.

Про нові тарифи, розроблені відповідно до постанови Кабінету міністрів №560 про диференційований розмір відповідної плати по кожному окремому житловому будинку, можна довідатися на сайті міськадміністрації www.kmv.gov.ua у розділі «Ваш будинок» або на сайті www.municipal.kiev.ua

У наступний вівторок, 9 грудня, у Києві планують провести громадські слухання щодо питання нових тарифів на квартплату.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua