Уряд Латвії повністю взяв під контроль банк Parex


Уряд Латвії повністю взяв під контроль банк Parex

Уряд Латвії на позачерговому засіданні в середу ухвалив рішення взяти під контроль 84,83% акцій банку Parex, щоб заспокоїти його вкладників і кредиторів, а також зняти питання з боку Міжнародного валютного фонду.

Як повідомив журналістам міністр внутрішніх справ Латвії Марек Сегліньш (Mareks Seglins), держава додатково до вже куплених 51% акцій візьме під контроль ще 34% акцій, що належать колишнім найбільшим акціонерам банку Валерію Каргіну і Віктору Красовицькому.

Каргін і Красовицький продадуть акції банку банку Latvijas Hipotеku un zemes, що належить державі, за символічну суму 2 лати без права на зворотний викуп.

У листопаді уряд одержав контрольний пакет банку, однак це не змогло зупинити відтік вкладів.

"Урядове рішення прийняте для забезпечення інтересів вкладників банку і по можливості якнайшвидшого скасування обмежень (на вилучення депозитів - ІФ)", - сказав по закінченні засідання уряду прем'єр Івар Годманіс (Ivars Godmanis).

Він також указав, що уряд уповноважив свого представника на організацію переговорів з учасниками синдикату, що надав банку Parex кредити.

Поправки до початкового договору, що був укладений у листопаді, передбачають також виключення В.Каргіна і В.Красовицького із правління Parex і переобрання його ради на позачергових загальних зборах акціонерів. 15,17% акцій залишаться в міноритарних акціонерів Parex.

Міністр фінансів Атіс Слактеріс (Atis Slakteris), голова правління банку Latvijas Hipoteku (Hipoteku banka) Інесіс Фейферіс (Inesis Feiferis), В.Каргін і В.Красовицький 10 листопада підписали договір про прийняття контрольного пакета - 51% акцій Parex у власність Латвійської держави за посередництвом Hipoteku banka.

Слактеріс недавно заявив, що колишні акціонери банку, однак, "не зробили все можливе для запобігання відтоку фінансових ресурсів з рахунків як резидентів, так і нерезидентів", у результаті рівень ліквідності банка продовжував знижуватися.

На початку поточного тижня Латвія встановила обмеження на зняття коштів з рахунків у банку.

МВФ, з яким Латвія веде переговори про кредит, був незадоволений, що засновники банку Каргін і Красовицький зберігали аж до середи права на 34% акцій Parex та опціон "колл" на викуп 51% акцій за символічну плату, якщо уряду не вдасться продати банк протягом року.

Через угоду, укладену з Parex, рейтингові агентства Fitch і Standard & Poor's знизили кредитні рейтинги країни по зобов'язаннях в іноземній і національній валюті відразу на кілька рівнів "у зв'язку зі зрослими ризиками для банківської системи країни, що зіткнулася з відтоком вкладів". Фінансова допомога Parex banka обійдеться країні приблизно в 2% ВВП, що може збільшити дефіцит державних фінансів до 4,5% ВВП в 2008 році і понад 6% в 2009 році, прогнозували аналітики Standard & Poor's.

Parex banka був заснований в 1992 році, є другим найбільшим у Латвії, він залучив за останні півтора десятиліття значні російські інвестиції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua