Падіння індексів у США в понеділок було максимальним з жовтня, у вівторок ф'ючерси ростуть


Американські фондові індекси впали в понеділок на 7-9% на тлі зрослих побоювань поглиблення глобального економічного спаду, повідомляє агентство Bloomberg. Зниження ринку стало максимальним з жовтня, на 8:28 МСК у вівторок ф'ючерси на індекси виросли на 0,1-0,5%.

Котирування акцій промислових компаній звалилися після публікації даних про зниження ділової активності в США в листопаді до мінімального рівня за 26 років. Індекс виробничої активності (ISM Manufacturing) минулого місяця впав до 36,2 пункти - мінімуму з 1982 року - у порівнянні з 38,9 пункту місяцем раніше.

Вартість паперів General Electric опустилася на $1,67 - до $15,5, Caterpillar - на $4,41, до $36,58.

"Дані з економіки будуть залишатися негативними, перш ніж почнуть поліпшуватися, - говорить головний інвестиційний директор підрозділу з управління активами заможних людей Bank of New York Mellon Corp. Лео Гроховскі. - Найзначнішою проблемою для економіки залишається ситуація на ринку житла, а зараз вона як і раніше небезпечна".

Індекс S&P 500 Financials звалився за підсумками торгів на 17%. Папери American Express подешевіли на $3,67 - до $19,64, JPMorgan - на $5,54, до $26,12.

Згідно з прогнозом аналітика Oppenheimer & Co. Мередіт Уітні, обсяг кредитування для користувачів кредитних карт скоротиться в наступних 18 місяців на 45% (або більш ніж на $2 трлн), що стане "небезпечним і безпрецедентним" кроком, який негативно позначиться на рівні споживчих витрат у США.

За словами М.Уітні, вже видні сигнали "повсюдного скорочення" доступу споживачів до кредитів.

Котирування акцій Goldman Sachs Group і Morgan Stanley впали в ціні на 17% і 23% відповідно на тлі прогнозів Credit Suisse, згідно з якими нью-йоркські фінансові компанії зафіксують збитки в четвертому кварталі цього року і покажуть слабкі результати в 2009 році у зв'язку зі спадом активності в інвестиційній діяльності і скороченням обсягів торговельних операцій.

Індекс волатильності фондового ринку Chicago Board Options Exchange Volatility Index (VIX) виріс у понеділок на 24%, що стало максимальним стрибком за п'ять тижнів.

"Нам не подобається, коли вартість наших чистих активів різко коливається, - говорить головний інвестиційний директор Dover Management LLC Дуг Клігготт. - Зараз вся справа в необхідності збереження капіталу".

Акції енергетичних компаній подешевіли в понеділок слідом за падінням вартості нафти, підіндекс S&P 500, у розрахунок якого входять папери представників цього сектора, звалився на 10%.

Ціна нафти впала в ході торгів нижче $50 за барель після того, як Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на позачерговій зустрічі в Каїрі 29 листопада відклала ухвалення рішення про скорочення виробництва до наступного засідання, що пройде 17 грудня в алжирському Орані.

Акції Hess Corp., п'ятої за величиною нафтової компанії США, знизилися в ціні на 19% - до $43,71, Anadarko Petroleum - на 8,4%, до $37,6.

Індекс Dow Jones Industrial Average впав до закриття ринку в понеділок на 679,95 пункту (7,7%) - до 8149,09.

Standard & Poor's 500 знизився на 80,03 пункту (8,93%), склавши 816,21.

Значення індексу Nasdaq Composite зменшилося на 137,5 пункту (8,95%) - до 1398,07.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua