Участь "Нашої України" в акціях протесту залежить від Кучми — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Участь "Нашої України" в акціях протесту залежить від Кучми

24
Блок партій "Наша Україна" може взяти участь у виступах проти Президента Леоніда Кучми, що готують на 16 вересня Комуністична партія, блок партій Юлії Тимошенко і Соціалістична партія, заявив на прес-конференції лідер "Нашої України" Віктор Ющенко.
Ющенко передав Кучмі відкритого листа "Нашої України", ухваленого політичною радою в середу. І тепер, за його словами, позиція блоку залежить від дій Президента.
У листі "Наша Україна" закликає Президента забезпечити вільне формування Верховною Радою більшості на основі блоку, підписати з парламентом і Кабінетом Міністрів договір про спільні дії і призначити сформоване такою більшістю новий коаліційний уряд.
Крім того, блок просить Президента забезпечити однаковий доступ до ЗМІ всіх політичних сил, припинити тиск на політиків, чиновників, бізнесменів, журналістів і діячів культури з політичних мотивів, у якому "Наша Україна" звинувачує владні структури, а також взяти участь у запланованому на 15 вересня громадському форумі для обговорення ситуації в країні. Ющенко наголосив, що зустріч із Президентом справила на нього гарне враження.
Натомість лідер "Нашої України" покритикував діяльність Адміністрації Президента щодо формування більшості в Раді на основі блоку "За Єдину Україну!" і Соціал-демократичної партії (об'єднаної), сказавши, що депутатів Ради заганяють у неї мов баранів.
Він заявив, що голова Адміністрації Президента Віктор Медведчук, якого чимало аналітиків вважають ініціатором створення більшості, незаконно втручається в діяльність парламенту.
Лідер "Нашої України" закликав Медведчука виконувати функції голови Адміністрації Президента.
"Я знаю, що у Віктора Володимировича є бажання мріяти про будь-які посади, у тому числі прем'єр-міністра... Мені здається, що виконання функції глави апарату Президента пасувало б йому більше", — сказав Ющенко.
"Адміністрація Президента і її глава мусять зрозуміти: парламент це не філія СДПУ (о)", — додав він.
Лідер "Нашої України" наголосив, що якщо влада не сприйме позицію блоку, вона буде радикалізованою.
Коментуючи ініціативу Кучми перейти до парламентсько-президентської республіки, віддавши Раді право призначати Кабмін, Ющенко заявив, що блок готовий підтримувати цю ініціативу.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас