Уряд України підтвердив рішення про розрив УРП з Vanco — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд України підтвердив рішення про розрив УРП з Vanco

Енергетика
846
Кабінет міністрів України як і раніше вважає припиненою дію угоди про розподіл продукції (УРП) з компанією Vanco International Limited, підтверджуючи свою позицію, уперше оформлену розпорядженням №740 від 21 травня 2008 року.
Як пояснив журналістам перший заступник міністра юстиції Євген Корнейчук, необхідність розгляду цього питання на засіданні уряду в середу виникла у зв'язку з оскарженням президентом першого рішення в Конституційному суді.
Він нагадав, що суд не прийняв справу до розгляду, однак виникло юридичне запитання про правочинність травневого розпорядження, що й зажадало додаткового розгляду.
Корнейчук підкреслив, що Кабмін знову підтвердив, що є єдиним уповноваженим органом у частині проведення тендерів, укладання та розриву угод.
Коментуючи іншу міжнародну комерційну суперечку з російською компанією "Татнафта" щодо питання власності на пакет акцій ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.), перший заступник міністра висловив надію, що він буде врегульований у позасудовому порядку.
"З "Татнафтою" ніхто переговори не припиняв", - сказав він. За його словами, склад арбітражного суду поки не сформовано і дата слухань не призначена.
Як повідомлялося, Україна оголосила конкурс на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки в грудні 2005 року. Переможцем конкурсу у квітні 2006 року була визнана Vanco International, 100%-ва дочірня компанія Vanco Energy Company (США). Процес узгодження проекту УРП тривав більше року.
Уряд у жовтні 2007 року схвалив проект УРП, що було підписано 19 жовтня в присутності президента України Віктора Ющенка. Потім Vanco International переуступила права за УРП компанії Vanco Prykerchenska, якій 5 грудня 2007 року Мінприроди видало ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу та газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.
Після зміни уряду Мінприроди анулювало даний спецдозвіл 25 квітня поточного року, а також залучило юридичну компанію Barlow Lyde&Gilbert LLP (Великобританія), що у цей час проробляє правові наслідки для України від розірвання УРП.
Ющенко зажадав від уряду призупинити дію рішення про анулювання ліцензії і продовжити переговори з інвестором, однак Кабмін не почув його пораду.
У свою чергу Vanсo звернулася в міжнародний арбітраж.
Загальна площа Прикерченської нафтогазоносної ділянки 12,96 тис. кв. км. Глибина моря в її межах - від 300 до більш ніж 2 тис. м. Щільність ресурсів вуглеводнів (Д+С2+С3), за попередніми українськими оцінками, становить 30 тис. тонн умовного палива на 1 кв. км, а їхній загальний обсяг оцінюється в 10,8 млрд куб. м. Буріння на території ділянки не проводилося.
Конфлікт навколо "Укртатнафти" пов'язаний з тим, що російські акціонери до 2007 року контролювали більше 55% її акцій і менеджмент підприємства. Мінземмайна Татарстану належало 28,778%, ВАТ "Татнафта" - 8,613%, дружнім йому компаніям Seagroup International Inc. (США) і Amruz Trading AG (Швейцарія) - 9,96% та 8,336% відповідно.
Українська сторона кілька років заперечувала правомірність передачі 18,296% акцій "Укртатнафти" компаніям Seagroup International та Amruz Trading. Фінансова компанія "Укрнафтогаз" як реєстратор "Укртатнафти" у травні 2007 року за рішенням суду передала спірний пакет акцій ЗАТ на зберігання "Нафтогазу України". Оперативний контроль над Кременчуцьким НПЗ російські акціонери втратили в жовтні 2007 року. Менеджмент підприємства з жовтня 2007 року близький до групи "Приват".
Господарський суд Києва рішеннями від 28 травня і 2 червня 2008 року визнав незаконною покупку Seagroup та Amruz 18,296% акцій "Укртатнафти за векселі. Київський апеляційний господарський суд у серпні залишив у силі рішення першої інстанції, відмовивши іноземним компаніям у задоволенні направлених ними скарг.
У свою чергу "Татнафта" припинила постачання нафти на підприємство і подала позов у міжнародний арбітраж.
Проектна потужність Кременчуцького НПЗ з переробки сировини становить 18,62 млн тонн на рік. У січні-вересні 2008 року переробив 2,1 млн тонн нафтової сировини, що на 55,2% менше, ніж за аналогічний період 2007 року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас