У Росії змінили порядок призупинення торгів на біржах


У Росії змінили порядок призупинення торгів на біржах

Федеральна служба з фінансових ринків з 2009 року вводить новий порядок припинення торгів на російських фондових біржах. Тепер ринки будуть припиняти роботу при зміні не технічного, а основного індексу.

З нового року торги будуть припинятися на годину при зміні в будь-який бік основного індексу РТС або ММВБ на 15%, а до кінця дня - при зміні на 25%. Якщо зазначена величина зміни досягнута вже після 16:00, то сесія припинятися не буде. Зараз торги припиняють при падінні технічного індексу на 5 відсотків або зростанні на 10%, а до кінця наступного торговельного дня або до особливого приписання ФСФР - при падінні техіндексу на 10 або росту на 15%.

Правила також змінилися і щодо торгів окремими паперами. Зупинка торгів ними на годину або до кінця дня буде тепер проводитися лише при зміні на 20 і 30 відсотків відповідно.

Що стосується термінового ринку або ринку РЕПО, то там припинення угод взагалі не буде. Поточні параметри погоджені з Банком Росії і повинні набути чинності з 1 січня 2009 року.

В 2008 році торги на біржах ММВБ і РТС неодноразово переривалися через занадто різке зростання або падіння індексів, що було пов'язано зі стрибками котирувань через кредитну кризу у світі.

Раніше ФСФР уже змінювала правила зупинки торгів. Так, наприкінці вересня роботу бірж почали припиняти у випадку падіння технічного індексу більш ніж на 10%. Раніше торги зупинялися при 12-процентному обвалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua