Де звільнені банкіри можуть знайти роботу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Де звільнені банкіри можуть знайти роботу

3419
Банки та інвестиційні компанії через фінансову кризу скорочують персонал. Яким чином колишні фінансові співробітники можуть знайти роботу і на які позиції вони можуть претендувати?
Олена, колишній заступник начальника відділення Укрпромбанку, пішла з роботи із власного бажання - з сімейних обставин. Коли вона вирішила знову вийти на роботу, знайти нове місце виявилося надзвичайно складно.
"Я вже три тижні шукаю, але поки безрезультатно, - ремствує вона. - Я обдзвонила величезну кількість банків, але у всіх вакансії заморожені. Була відкрита вакансія начальника відділення банку, але в мене не вистачило досвіду роботи". Замислюється Олена і про перекваліфікацію, однак конкретного плану дій у колишнього банківського службовця поки немає. "Мені подобається моя робота, крім того, я не знаю, де ще можу влаштуватися", - говорить вона.
Остання спроба
Рекрутингові компанії рекомендують людям, які втратили роботу у фінсекторі, не поспішати змінювати профіль та активно шукати роботу зі спеціальності.
"Пропозицій з боку реального сектора економіки практично нема, тому хочу влаштуватися аналітиком у банк", - говорить Олександр, колишній фінансовий аналітик великої інвесткомпанії. Він залишився без роботи в результаті скорочення штату і поки ще не втратив надію знайти роботу зі спеціальності.
"Зараз більше шансів знайти нове місце в тих фахівців, які мали досвід роботи в міжнародних аудиторських компаніях", - сподівається фахівець. Хоча й розуміє, що ситуація дуже складна. "Багато моїх друзів, які працювали в таких великих інвесткомпаніях, як "Трійка Діалог" і "Ренесанс Капітал", уже довго не можуть знайти роботу", - говорить він.
Шукачам нової роботи рекомендують розмістити свої резюме на якомога більшій кількості порталів з працевлаштування і докладно поспілкуватися зі своїми знайомими. Можливо, вони зможуть чимсь допомогти. Не зайвим буде цілеспрямовано відправити свої дані в банки або інші фінкомпанії. Після чого кілька разів передзвонити та уточнити, чи дійшло резюме, коли буде ухвалено рішення, чи можна особисто зустрітися з фахівцем з персоналу. Якщо ж спроби працевлаштуватися за профілем виявилися безрезультатними, варто задуматися про перекваліфікацію.
При цьому умовно всіх фахівців, які працювали у фінсекторі, рекрутери ділять на дві групи - вузькі фахівці і фахівці загального профілю. До першої категорії відносять фінансових та інвестиційних аналітиків, фахівців у сфері кредитування і профільних економістів. До другої групи зараховують маркетологів, рекламних менеджерів, PR-фахівців і кадровиків, а також менеджерів з продажу послуг.
З банку в торгівлю
За словами генерального директора рекрутингового агентства Forsage Олени Грищук, як перша, так і друга група шукачів роботи може спробувати працевлаштуватися в іншій галузі, на яку криза вплинула менше. Як приклади таких секторів можна назвати рітейл, сферу товарів народного споживання, постачальників обладнання, сферу послуг - телекомунікаційні компанії, дослідницькі і рекламні агентства.
"У цих галузях кадри ще потрібні, хоча зрозуміло, що попит на них уже менший, ніж півроку тому", - говорить Грищук. Вона не рекомендує таким фахівцям, як маркетологи і HR-фахівці, перекваліфіковуватися. "Потрібно просто правильно себе позиціювати на ринку праці", - радить Грищук.
Фінансовий директор "Аснова холдинг" (до складу холдингу входять великий дистрибуційний і логістичний бізнес) Іван Капетій не виключає можливості прийому на роботу менеджера з банківської сфери.
"Все залежить від конкретної людини, її кваліфікації і можливостей. Хоча, звичайно, перевагу ми віддаємо людям, які працювали в нашій або суміжній галузях", - говорить він. Правда, на сьогоднішній день у цій компанії немає відкритих вакансій фінансового профілю.
Комунікабельним людям з навиками ведення переговорів фахівці рекомендують спробувати себе як менеджера з продажів. "Гарні фахівці із продажів зараз потрібні навіть більше, ніж раніше", - стверджує Максим Муровайко.
Примітно, що іноді ініціаторами перекваліфікації або переходу співробітників в іншу галузь є самі роботодавці. "До нас звертаються HR-фахівці банків із проханням працевлаштувати їхній персонал, - розповідає старший менеджер з підбору персоналу рекрутингового агентства "Пропоную роботу" Лариса Яриза. - Приміром, до нас звернувся банк "Ренесанс Капітал" із проханням знайти роботу для співробітників, які раніше працювали в їхньому call-центрі".
Фінансові аналітики - у кризові менеджери
Як вважають рекрутери, для таких вузькопрофільних фахівців, як, наприклад, Олександр та Олена, теж є кілька варіантів змінити професію.
Фінансові аналітики інвесткомпаній можуть працевлаштуватися в консалтингових і дослідницьких агентствах. Такі фахівці можуть розробляти для компаній варіанти виходу зі сформованої кризи, можуть себе позиціювати як менеджери проектів з управління фінансами. Такі проекти фінаналітики можуть виконувати і самостійно, співробітничаючи з компаніями прямо, або пропонувати готовий продукт консалтинговим компаніям.
Якщо в людини поки немає великого досвіду роботи, вона може себе спробувати на адміністративних посадах, приміром, офіс-менеджера або помічника керівника вищої ланки.
Фахівці більш високого управлінського рівня - фінансові директори, керівники фінпідрозділів, інвестиційні менеджери - можуть виступити як керівники або топ-менеджери. "Їхній плюс у тому, що вони добре розуміють фінансову сторону бізнесу. Можуть прорахувати і проаналізувати тенденції ринку", - вважає Олена Грищук.
"Нам були б цікаві фахівці з побудови фінансових моделей - вони завжди потрібні для правильного складання фінансової звітності за міжнародними стандартами, - говорить Євген Ленг, генеральний директор аграрного холдингу "Укрзернопром Агро". - Фактично нам потрібні висококваліфіковані фахівці, які вміють це робити за стандартами інвесткомпаній".
Тетяна Недорізанюк
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас