541
Відкриті інвестфонди втратили 58 млн. грн.
У жовтні світова економіка продовжувала відчувати кризу ліквідності банківських систем. Падіння довіри інвесторів тягло вниз фондові індекси, а корпоративна і макроекономічна статистика підтверджувала не кращі побоювання.
При цьому розпродаж акцій в усім світі привів до падіння їхньої вартості в жовтні майже на $10 трлн., що становить третину зниження капіталізації ринку з початку року. Загалом, на фондових ринках збільшилися вересневі тенденції, зокрема, падіння не тільки фінансово-банківського сектора, а й споживчого та сировинного (особливо - металургійного та енергетичного).
Серед ключових подій місяця, що відчутно вплинули на динаміку фондових індикаторів, було прийняття Конгресом США плану підтримки фінансових установ та аналогічні кроки урядів і фінансових регуляторів інших країн. Оздоровленню кредитних ринків сприяло також зниження базових ставок Федеральною резервною системою (ФРС) США і центральними банками Європи та Азії, а також надання Сполученими Штатами фінансової допомоги Кореї, Сінгапуру, Бразилії і Мексиці (по $30 млрд.).
Таким чином, коливання фондових індексів у жовтні були обумовлені загостренням протиборства позитивних і негативних факторів.
За даними Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ), ринок українських відкритих фондів у жовтні втратив 58,53 млн. грн. (-15,66%) чистих активів, що стало найбільшим падінням із червня поточного року. Найбільше скорочення вартості чистих активів (ВЧА) було в найчутливішого до поведінки нерезидентного капіталу "Парекс український збалансований фонд" (-30,1 млн. грн., або -34,51%). Відчутне зменшення ВЧА у відносних та абсолютних показниках одержали також фонди "Класичний" (-10,89 млн. грн., або -20,41%), "СЕБ фонд збалансований" (-2,67 млн. грн., або -30%). При цьому стрімке відносне падіння продемонстрували практично всі відкриті ІСІ, причому "ПІО Глобал - Фонд збалансований Оптимальний", "ПІО Глобал - Фонд ліквідних акцій" та "ТАСК Ресурс" зменшилися приблизно вдвічі. У той же час два фонди збільшилися - "Спарта Збалансований" (на 10,286 млн. грн., або 13,52%) і "ПІО Глобал - Фонд грошового ринку Надійний" (1,43 тис. грн., або 3,57%).
На думку аналітиків, переоцінка вартості інвестицій у портфелях стала основним фактором падіння вартості чистих активів у сімох фондах.
Сумарне скорочення кількості сертифікатів в обігу склало 21%, майже вдвічі в порівнянні з вереснем збільшився відтік капіталу з фондів - майже 34,8 млн. грн.
Вартість вкладень у відкриті фонди в жовтні в середньому зменшилася на 11,12%, що в півтора рази більше, ніж у вересні, хоча втричі менше, ніж падіння фондового ринку. Проте зменшення вартості сертифікатів 17 з 28 фондів було меншим від середнього показника, оскільки папери "ПІО Глобал - Фонд грошового ринку Надійний" подешевшали на 84,58%. (У вересні цей фонд був лідером прибутковості з показником 5,35%.) Єдиним учасником, що забезпечив інвесторам позитивну прибутковість, став фонд "Спарта Збалансований" (0,63%).
З альтернативних вкладень лідером за прибутковістю в жовтні були депозити в доларах (19,27%) завдяки прискореному зростанню курсу цієї валюти в останній декаді місяця. Прибутковим залишався і золотий депозит (5,75%). При цьому за 12 місяців золото принесло близько 18%, але лідерство однаково втримує американська валюта - 30,59%.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною