Fitch: Ризики стабільності України залишаються підвищеними навіть з урахуванням кредиту МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch: Ризики стабільності України залишаються підвищеними навіть з урахуванням кредиту МВФ

1039
Схвалення радою директорів МВФ дворічного стабілізаційного кредиту Україні на $16,4 млрд надає істотну фінансову підтримку країні і дає чіткі орієнтири продуманої економічної політики, однак ризики для кредитоспроможності держави зберігаються, вважає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.
"Навіть із урахуванням кредиту МВФ, ризики макроекономічної і фінансової стабільності України залишаються підвищеними, у міру того як економіці треба буде пройти період непростих коректувань, під час якого буде протестована готовність влади країни додержуватися програми МВФ", - відзначає директор в аналітичній групі Fitch з суверенних рейтингів Ендрю Кохун у прес-релізі агентства в четвер.
Fitch нагадує, що уряд України не має більшості в парламенті, а в країні тривалий час спостерігається політична нестабільність, що викликає сумніви щодо здатності політиків дотримуватися обраного курсу. Крім того, президентські вибори наприкінці 2009 року можуть створити додатковий тиск на політиків убік відходу від узятих зобов'язань у проведеній політиці, відзначається в документі, вважає агентство.
Fitch відзначає, що доларизація банківської системи України (51% кредитів номіновано в іноземній валюті) піддає валютному ризику макроекономічну і фінансову стабільність країни.
На його думку, істотний розмір пакета підтримки з боку МВФ необхідно оцінювати на тлі великих потреб України в зовнішньому фінансуванні на 2009 році. На кінець червня 2008 року короткострокова заборгованість приватного сектора України склала $28 млрд, і, за оцінками Fitch, українським позичальникам може знадобитися рефінансувати довгострокові запозичення зі строками погашення в 2009 році на $19 млрд. Fitch відзначає, що та сума, що буде надана МВФ відразу ($4,5 млрд), не відновить всі втрати резервів країни за жовтневий період нестабільності валютного курсу, що склали $6 млрд.
Агентство вказує, що суверенні рейтинги України підтримуються такими факторами, як низький державний борг і помірні потреби держави в рефінансуванні на 2009 рік ($2,5 млрд, у тому числі $0,9 млрд внутрішнього рефінансування, переважно в гривнях, і $1,6 млрд зовнішнього рефінансування, у тому числі єврооблігації на $0,5 млрд з терміном погашення в травні). Однак погіршення економічних перспектив і потреба економіки в подальшій державній підтримці можуть погіршити сильні бюджетні позиції України в середньостроковій перспективі, говориться в повідомленні Fitch.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас