Експерти: Бути маркет-мейкером за даних умов невигідно


Експерти: Бути маркет-мейкером за даних умов невигідно

Відсутність маркет-мейкерів на українському ринку акцій в останні місяці пов'язана з поточною кон'юнктурою падаючого фондового ринку, а також з відсутністю економічного інтересу в торговців. Таку думку висловили опитані експерти українських інвестиційних компаній.

"У торговців, що раніше виконувала зобов'язання маркет-мейкерів, відсутній економічний інтерес, а на виконання цих зобов'язань сьогодні не виділяються ресурси. Постійно викуповувати на падаючому ринку, не продаючи клієнтам або іншим торговцям, нема рації, тому що маркет-мейкер зобов'язаний викупити, а, купивши і не продавши, він залишається з падаючими в ціні паперами", - пояснив трейдер інвестиційної компанії "Фоїл Сек’юрітіз" (Київ) Павло Шило.

У свою чергу, трейдер інвестиційного банку "Ренесанс Капітал" (Київ) Михайло Завадовський говорить, що зараз у торговців відсутній стимул виступати маркет-мейкером: біржі недостатньо зацікавлюють торговців, крім того, на тлі зниження ліквідності і високої волатильності ринку виконувати обов'язки маркет-мейкера невигідно.

Різке зростання спредів на ринку відзначив і начальник аналітичного відділу ТОВ "Український фондовий центр" (Київ) Володимир Ланда. "Якщо рік тому середня різниця між котируваннями на покупку і продаж для групи найбільш ліквідних акцій становила 2-3%, то зараз цей показник по аналогічній вибірці близький до 100%", - сказав він.

Таку ситуацію експерт пояснив непевністю потенційних покупців у швидкому подоланні глобальної кризи, тоді як продавці вже просто не готові знижувати ціни. Тому в таких умовах бути маркет-мейкером означає ставити одночасно завищені котирування на покупку і занижені на продаж. "Цілком природно, що така перспектива нікого не приваблює", - вважає він.

П.Шило, зі свого боку, додає, що в цей час спреди по паперах істотно перевищують рамки, яких торговці повинні дотримуватись, тому в умовах падаючого ринку вони будуть зазнавати збитків.

При цьому він звернув увагу на те, що в реальності торговці виставляють свої котирування на покупку і продаж: вони можуть швидше реагувати на динамічну ринкову ситуацію, змінюючи котирування вище меж, що діють для маркет-мейкерів, а при малоліквідному ринку це - великі спреди по багатьох паперах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua