1255
Авіакомпанії переглядають ціни на квитки
— Енергетика
Наприкінці жовтня вартість гасу в українських аеропортах опустилася майже на 25 доларів за тонну. Так, зараз авіаперевізники в середньому платять 1,5 тисячі доларів за тонну палива. Першою про зниження паливної надбавки, що становить близько 15% вартості авіаквитка, заявила авіакомпанія "Аеросвіт". Так, з 10 листопада паливна надбавка на українських рейсах буде знижена на 2 долари, на середньомагістральних - на 10 доларів, на далеких рейсах - на 20. Знижувати ціни мають намір й інші перевізники. "Питання про зниження паливних надбавок розглядається, і найближчим часом буде прийняте остаточне рішення в цьому питанні", - повідомила прес-секретар "Міжнародних авіаліній України" Євгенія Сацька.
Конкуренції немає
При цьому учасники ринку відзначають, що вартість гасу в Україні є однією з найвищих у світі. "Якщо ціна на паливо у світі продовжить знижуватися, то в нас вона теж знизиться, але тільки на копійки", - вважає директор авіакомпанії "Роза вітрів" Володимир Каменчук. На думку експерта, авіакомпанії просто хочуть збільшити свій прибуток, у той час коли ціна на авіагас падає. Авіакомпанії у свою чергу заявляють, що знижувати паливні тарифи їм заважає відсутність конкуренції на ринку авіапалива. Так, в "Борисполі" авіаперевізників обслуговують тільки дві компанії - "Кребо" і LUK Avia Oil. "Наявність тільки двох компаній-постачальників авіагасу приводить до того, що вони можуть встановлювати абсолютно неадекватні і завищені тарифи", - пояснює джерело в державному підприємстві "Бориспіль".
Закордонний гас
Для того, щоб хоч якось заощадити на паливі, авіаперевізники намагаються заправлятися паливом у міжнародних аеропортах.
На сьогоднішній день вартість тонни гасу в аеропортах Амстердама дешевше, ніж в українських, на 300 доларів. "Це абсолютно нормальна практика, яку використовують всі компанії", - пояснює Євгенія Сацька. "Ми регулярно заливаємо в літаки повний бак палива в аеропортах Парижа або Москви", - повідомили "ДЕЛУ" у великій українській авіакомпанії. Найдорожчим напрямком у цьому плані є Сімферополь. Тут тонна авіапалива майже на 500 доларів дорожче середньоєвропейської.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною