Кореляція світових ринків акцій з Уолл-стріт посилюється


Кореляція світових ринків акцій з Уолл-стріт посилюється

Щодня світові торги починаються з Азії, але Уолл-стріт і Вашингтон зараз більш ніж коли-небудь, є каталізатором дій на торговельних майданчиках по усім світі, пише International Herald Tribune.

"Очі світових ринків спрямовані на США", - відзначає портфельний керуючий американської фірми Pacific Investment Management Co. Рамін Толоуї. - США - центр шторму, і реакція влади США критична для навігації крізь нього".

За словами виконавчого директора MSCI Barra Франка Нільсена, ступінь кореляції між Уолл-стріт і рештою світу збільшилася: США викликали падіння в Азії і Європі, а потім підштовхнули ринки нагору наприкінці жовтня.

Кореляція європейських акцій з американським ринком становила в останні місяці 86%, збільшившись із 78% у середньому за період з липня 2007 року до квітня 2008 року, заявив він. Це означає, що 86% змін на ринках Європи було обумовлено аналогічним рухом котирувань у США.

У Японії даний показник ще більш значний. Пряма кореляція збільшилася більш ніж у два рази - до приблизно 65% у вересні в порівнянні з 30% у середньому в липні 2007 року - квітні 2008 року. Як відзначив Ф.Нільсен, цей зв'язок японського ринку з американським ще більше підсилився в жовтні - до приблизно 80%.

"Дані дуже наочно показують, що США домінують у діях інвесторів по усім світі, - сказав він. - Немає відособлених ринків у момент кризи. Усе рухається на базі того, що відбувається в США в той же день".

Ф'ючерсні контракти на американські фондові індекси торгуються 23,5 години, що дає інвесторам по усім світі можливість робити ставки на них майже цілодобово.

"Навіть до відкриття американського ринку дилери стежать за ф'ючерсами на індекс S&P 500", - відзначає глобальний аналітик британської Standard Life Investments Френсіс Хадсон. За останні місяці всі заплатили свою ціну за падіння ринків у США. Світовий ринок акцій втратив більше 46% ринкової вартості цього року, а волатильність досягла найвищих позначок. Ринок акцій США цього року позбувся майже 35% своєї капіталізації.

Ринки зараз з’єднуються між собою через різні канали, відзначає Р.Толоуї. Заходи уряду, оголошені протягом дня в США, "включаються у вартість американських активів, а згодом інкорпоруються в азіатські і європейські, коли ці ринки відкриті", додав він.

Р.Толоуї також відзначив, що протягом декількох років бажання інвесторів купувати фінансові активи за кордоном збільшувалося, однак з посиленням страхів останнім часом вони вертаються на домашні ринки.

"Американці цього року забирають свої фонди з-за кордону, - сказав він. - При цьому іноземні інвестори забирають свої фонди зі США".

У той же час головний інвестиційний директор Fort Washington Investment Advisors Нік Сарген відзначає, що рух азіатських ринків слідом за тенденцією американського ринку викликаний тим, що американські споживачі є основними покупцями товарів з Азії, а азіатські інвестори - основними власниками доларів.

Експерти також відзначають, що посилення кореляції між США та іншими ринками світу стосується не тільки акцій, але й, наприклад, інструментів з фіксованою прибутковістю. Зокрема, багато європейських фінансових інститутів стали великими власниками американських паперів, забезпечених іпотекою.

Однак найбільшим сюрпризом, на думку фондового керуючого Aberdeen Asset Management Asia у Сінгапурі Хью Янга, став той факт, що азіатські ринки в 2008 році показують гірші результати в порівнянні з американськими і європейськими.

"Азіатські фінанси сильні, уряди сидять на коштах, а споживачі не беруть на себе таких величезних боргів, як на Заході, - сказав він. - Статистично Азія перебуває в гарному стані. Але ринки зараз більше зв'язані через те, що більше зв'язані економіки. Капітал став дуже текучим. Приплив коштів у В'єтнам або Китай може збільшитися не за рахунок локальних гравців. Гроші можуть прийти від хедж-фондів Лондона".

Другою причиною негативу в Азії аналітики вважають той факт, що регіон був захищений на початку спаду на ринках США, а тепер азіатські ринки доганяють падіння решти світу.

Експерти не беруться давати прогнози, коли закінчаться лихоліття, відзначається в статті. Багато акцій зараз виглядають сильно недооціненими виходячи з історичних мірок. Це підтверджує думку, що багато інвесторів одержать великий дохід, коли ціни активів повернуться до традиційних рівнів. З іншого боку, у короткостроковій перспективі залишаються ризики, відзначають аналітики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua