Савченко: Втримання курсу гривні на рівні до 6 грн/1 дол. стане найбільш правильною політикою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Савченко: Втримання курсу гривні на рівні до 6 грн/1 дол. стане найбільш правильною політикою

Валюта
2351
Утримання курсу гривні на рівні до 6 грн/$1 стане найбільш правильною політикою, вважає заступник голови Національного банку України (НБУ) Олександр Савченко.
"Абсолютно правильна лінія - підтримка курсу менше 6 гривень (за долар) ... Ми не допустимо сповзання курсу до таких катастрофічних рівнів (7-9 грн/$1)", - сказав він в ефірі телеканалу "Ера" у неділю вночі.
Говорячи про найближчу перспективу, заступник голови НБУ відзначив, що зараз курс гривні стабілізувався на рівні 6 грн/$1, імовірні його коливання лише на рівні 1-2%. "Коливання (курсу) можливі в рамках 1-2% - те, що звичайні люди просто не бачать", - відзначив він.
При цьому заступник голови НБУ відзначив низьку якість прогнозування курсу окремими аналітиками в Україні. "Зараз це звання (доктори наук) дуже нівелювалося. Стати доктором наук може будь-яка куховарка", - сказав Савченко.
Як повідомлялося, на початку жовтня-2008 Савченко заявив, що згладжування Нацбанком курсових хвиль нераціонально в умовах глобальної фінансової кризи й українська економіка повинна готуватися до істотних коливань курсу гривні. При цьому він тоді ж підкреслив, що витрата золотовалютних резервів на підтримку курсу в поточних умовах є нелогічною, оскільки це стимулює приплив імпортних товарів.
Заступник голови НБУ в неділю також висловив думку, що курс гривні в 2009 році знову буде зміцнюватись.
"Ми пережили багато виборів. Переживемо і ці (дострокові вибори в парламент). Як правило, після всіх виборів гривня зміцнюється. Так буде і зараз. От ви побачите в наступному році, що так буде", - сказав Савченко.
Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку з 1 по 29 жовтня девальвував з 5,11 грн/$1, до 7,00 грн/$1, що є рекордним значенням за увесь час існування національної валюти України: попит на валюту в минулому місяці домінував на ринку, тоді як обсяги інтервенцій НБУ були обмеженими. Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 29 жовтня зажадала від Нацбанку стабілізувати курс гривні шляхом використання золотовалютних резервів: 30 і 31 жовтня Нацбанк масштабними інтервенціями забезпечив зниження курсу на міжбанку до 5,98 грн/$1.
Заступник голови Нацбанку також відзначив, що кредитні кошти Міжнародного валютного фонду (МВФ), які розраховує залучити Україна, дозволять підтримати гривню.
У зв'язку із цим він закликав населення країни дати адекватну оцінку діям політичних сил, які протидіють залученню коштів від МВФ.
"Ми десятки років вкладали гроші у МВФ. А зараз, коли вони нам потрібні, ми відмовляємося їх брати Люди повинні робити висновки: яка політична сила виступає проти того, щоб скористатися своїми ж грішми, проти того, щоб курс був на рівні 5,1-5,2 (грн/$1)", - сказав Савченко.
Як повідомлялося, Верховна Рада в п'ятницю, 31 жовтня, затвердила антикризовий закон, що необхідний для виділення Україні кредиту МВФ на суму $16,5 млрд. За цей закон проголосували 243 з 440 депутатів. Не голосували фракції КПУ і Партії регіонів.
Говорячи про термін дії обмежень на дострокове зняття коштів з депозитів, Савченко відзначив, що багато в чому ситуація буде залежати від змін у США.
"Відразу після виборів у США ситуація нормалізується, Вона нормалізується в наступному місяці в Сполучених Штатах, через місяць - у Європі, а через два - в Україні. Тобто чекати залишилося не довго", - сказав він.
Разом з тим заступник голови повідомив, що Нацбанк продовжує вивчати можливість введення обов'язкового продажу валютного виторгу експортерами. "Ми думаємо над цією проблемою", - сказав Савченко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас