Як обійти заборону на трансляцію російських телеканалів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як обійти заборону на трансляцію російських телеканалів

3193
Севастопольці переходять на систему колективного прийому ефірно-супутникового телебачення. Створення громадськістю власних систем колективного супутникового прийому не суперечить українському законодавству і дозволяє одержувати будь-які відкриті для загального доступу канали.
Перший досвід захисту своїх інформаційних інтересів за допомогою створення систем колективного прийому телеканалів належить балаклавцям. З березня цього року жителі восьми будинків вулиці Будівельної одержують 36 каналів, оплачуючи тільки використану комплексом електроенергію.
Причиною переходу на колективний прийом була боротьба з кабельним оператором-монополістом. Але тепер за досвідом до балаклавців звертаються жителі інших мікрорайонів.
За словами ентузіаста і громадського працівника Олексія Довбні, створення громадськістю власних систем колективного супутникового прийому не суперечить українському законодавству. Громадськість не є ні юридичною, ні фізичною особою, це всього лише об'єднання громадян, що вирішили для власних приватизованих квартир за свої гроші купити та встановити СКП, сформувавши, таким чином, інформаційний простір. І, відповідно до закону України "Про телебачення та радіомовлення", системи колективного прийому не кваліфікуються як багатоканальні телемережі, діяльність їх не підлягає ліцензуванню; поширення програм споживачам за допомогою СКП не вимагає реєстрації суб'єкта інформаційної діяльності.
"Система колективного супутникового громадського прийому передбачає прийом як ефірних каналів, трансльованих на Севастополь, так і супутникових, - розповів Довбня. - Зважаючи на те, що Російська Федерація прийняла федеральний закон про підтримку своїх громадян за кордоном, основні канали йдуть у відкритому вигляді".
На першому етапі мешканці будинків на громадських зборах ухвалили перейти на колективну систему прийому телеканалів, що зафіксовано в "Акті прийняття громадськістю рішення щодо створення і відновлення системи колективного прийому безкоштовного ефірно-супутникового телебачення (СКП) у житлових будинках мікрорайону вулиці Будівельної за власні кошти громадян". Потім купили обладнання - 8 "тарілок", що обійшлося в 125 гривень із кожної квартири і домовилися приймати тільки ті канали, які відкриті для загального доступу.
"У нас є "ОРТ міжнародне", "РТР планета", "НТВ", "ТВЦ", чотири спортивних канали і так далі, - стверджує Довбня. - Усього ми платимо по п'ять гривень на місяць за використану комплексом електроенергію".
При цьому газета нагадує, що Севастопольська міськрада заявляла про свою готовність допомогти севастопольцям перейти на супутникове телебачення. Однак органи влади або навіть створене ними комунальне підприємство не мають права займатися такою діяльністю. Тому депутати держради від Партії регіонів пообіцяли надавати організаційну і юридичну підтримку севастопольцям у створенні будинкових комітетів і встановленні СКП.
За матеріалами:
ИнтерМедиа Консалтинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас