4818
Долар підняв ціни
Щоденні різкі коливання курсу гривні до іноземних валют змушують імпортерів споживчих товарів практично щодня змінювати цінники.
Опитані торговці констатують, що вже давно пішли від звичних розрахунків цін за офіційним курсом НБУ і змушені оперативно переглядати ціни на свою продукцію з урахуванням зростання курсу на міжбанківському ринку. В результаті таких маніпуляцій та сама пральна машина, що два тижні тому коштувала 3,7 тисячі гривень, сьогодні в тому ж інтернет-магазині продається вже за 5 тисяч.
Як розповідає президент Всеукраїнської асоціації автоімпортерів та дилерів Олег Назаренко, більшість автосалонів піднімає вартість автомобілів у тісній прив'язці до курсу долара на міжбанку. "Багато імпортерів закуповують автомобілі за рахунок банківських кредитів. До моменту реалізації авто знаходяться у заставі в банку. При різкому зростанні курсу долара імпортерам вигідніше віддати банкам заставу, ніж продавати авто за гривню, а потім ще бути боржником по кредиту", - пояснює Назаренко.
Залишають незмінними ціни лише ті автосалони, які в умовах фінансової кризи намагаються залучити клієнтів. Таку тактику, приміром, використовує компанія "Атлант-М", яка рахує вартість авто виходячи з офіційного курсу НБУ.
Виверти імпортерів
При цьому, щоб не відлякувати клієнтів і не змінювати цінники щодня, компанії йдуть на поступки та встановлюють стабільний курс залежно від часу ввезення продукції.
"Зараз автомобілі, вироблені до вересня, продаються в гривнях за фіксованим курсом 5,4; після вересня - за міжбанківським курсом. З огляду на розвиток подій в останні кілька тижнів, курс, як ви розумієте, змінюється раз на 4-5 днів", - розповідає директор "Тойота Центр Київ ВіДі Автострада" Віктор Кордилевський.
Подібну позицію зайняли імпортери вина, які різко збільшили ввезення своєї продукції після вступу України до СОТ. За словами генерального директора компанії "Бельведер Україна" Володимира Приталюка, компанія сформувала єдину цінову політику для всього ряду імпортованої продукції. "Суть цієї політики в тому, що ціна на партію алкоголю прив'язана до курсу долара на момент перетинання кордону України. До моменту повної реалізації цієї партії ціна на полицях буде незмінною", - говорить Приталюк.
Іншої позиції дотримуються в компанії "Марком". "Щоб закупити нову партію вина, нам потрібно на міжбанку купити долар. На зміни 3-5% ми намагаємося не реагувати. Якщо ж зростання більше 5%, то воно позначається на вартості", - розповідає керівник відділу продажів компанії Юрій Серебров.
Попит буде падати
У сформованій ситуації імпортери самі визнають, що попит на їхню продукцію буде падати. Як відзначає Віктор Кордилевський, спад продажів автомобілів почався з другої декади жовтня, після постанови НБУ. "Зараз прогнозуємо спад кредитних продажів на 20-25%", - продовжує директор автосалону.
"Це, звичайно ж, позначиться на зменшенні попиту на імпортний алкоголь. Однак для імпортерів зараз більш важливо, щоб у них взагалі була продукція", - говорить керівник відділу продажів "Маркома" Юрій Серебров.
Тетяна Недорізанюк
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною