394
Європейський Союз планує подвоїти розмір антикризового фонду
— Казна та Політика
Європейська Комісія заявила в середу про намір подвоїти обсяг свого антикризового фонду для підтримки країн Євросоюзу, що зазнають проблеми у фінансовій сфері, до 25 млрд. євро.
Комісія також вирішила втілити програму економічних стимулів для пом'якшення в наступному році наслідків кризи, у першу чергу високого стрибка безробіття.
Комісар ЄС з економіки і фінансової політики Хоакін Альмунья заявив, що на наступному тижні попросить міністрів фінансів країн, що входять у цю європейську організацію, збільшити розмір фонду для допомоги державам, що найбільш постраждали від падіння фінансових ринків. Поточний розмір даного фонду становить 12 млрд. євро.
Учора ж Європейський Союз вирішив виділити уряду Угорщини кредит у розмірі 6,5 млрд. євро в рамках 20-мільярдної міжнародної програми допомоги цій країні.
Альмунья додав, що Ісландія, незважаючи на те, що не є членом ЄС, теж попросила про фінансову підтримку.
За словами єврокомісара, Європа зараз стоїть перед обличчям не просто фінансової кризи, але серйозного уповільнення економіки, що вдарить по компаніях, домогосподарствах і кількості робочих місць.
Президент Єврокомісії Хосе Мануель Баррозо у свою чергу попередив про те, щоб уряди європейських країн не зосереджувались на допомозі якомусь одному сектору економіки - це приведе лише до несумлінної конкуренції між галузями за право розпоряджатися державними коштами.
Він закликав також всі країни ЄС об'єднатися з метою вирішення проблем і дорікнув учасників фінансових ринків у нестачі впевненості в економіці країн континенту.
"Люди очікують погіршень у сфері реальної економіки, які відіб'ються безпосередньо на них, тому важливо діяти координовано в питаннях допомоги реальному сектору", - підкреслив Бароззо.
Найважливішим кроком президент Єврокомісії вважає боротьбу з безробіттям, що становила в серпні 7,5% (у середньому по 15 з 27 країн ЄС), що набагато вище, ніж у Японії або США. Він запропонував створити спеціальні фонди для навчання безробітних і допомоги їм у відкритті власних бізнесів.
Для підтримки малих європейських підприємств Бароззо запропонував виділяти більше коштів Європейському інвестиційному банку, що повинен направити фінансування на їхнє кредитування і розвиток інфраструктурних проектів на території ЄС.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною