6229
Шість до одного
Нацбанк обіцяє, що під кінець року долар офіційно в Україні менше 6 гривень коштувати не буде. І сподівається на МВФ, Обаму й спокій українців.
Офіційний курс гривні до долара під кінець року опуститься, і складе не менш 6 гривень за долар. Такий прогноз сьогодні зробив журналістам глава Національного банку Володимир Стельмах.
"До кінця року, думаю, курс долара буде не менш 6 гривень/долар" - сказав він.
При цьому Стельмах заявив, що НБУ має намір найближчим часом зблизити офіційний, ринковий і готівковий курси гривні. "Повинен бути єдиний курс - він же офіційний, ринковий, обмінний, інтервенційний", - сказав він. Раніше цього від НБУ вимагав президент Віктор Ющенко.
Нацбанк опускає гривню
Офіційний курс гривні почав знижуватися ще кілька тижнів тому, після виникнення дефіциту долара на міжбанківському ринку.
Тільки вчора Нацбанк знизив офіційний курс гривні на 15 копійок до 5,5000 UAH/USD. У попередній торговельний день НБУ знизив офіційний курс гривні на 13 копійок - до 5,3500 UAH/USD.
При цьому, новий офіційний курс вже покинув "коридор", який встановлювала правлінню Центробанку його Рада. Нагадаємо, на початку жовтня Рада НБУ встановила офіційний курс гривні на рівні 4,95 плюс/мінус 8%. (максимально - 5.34).
Правда, вихід НБУ навіть за курсом 5.50 не зміг утримати гривню на анонсованому рівні. До закриття цінові рівні досягли верху 6,3400/6,3750 грн./ дол.
Стрімкими темпами дорожчає в країні і готівковий долар. Так, у середу вранці в обмінних пунктах київських банків курс продажу долара підвищився на 20,13 коп. до 6,4012 UAH/USD, курс купівлі - на 15,73 коп. до 6,1102 UAH/USD.
МВФ врятує гривню. Але спочатку її послабить
Фінансисти заявляють, що стрімке падіння гривні в останні дні відбувається не без допомоги НБУ. Політика послаблення гривні - одна з вимог МВФ, який сьогодні розгляне питання виділення Україні 16,5 млрд. доларів кредиту.
Минулого тижня заступник глави правління Національного банку Анатолій Шаповалов підтвердив, що підтримка гнучкого курсу гривні - умова одержання стабілізаційного кредиту.
Банкіри та експерти ринку, у свою чергу, сподіваються на кредит МВФ, коштами якого можна зміцнити гривню . Так, приміром, голова правління "Терра Банку" Сергій Щербина вважає, що "Кредит від МВФ - це більше гарне посилання для відновлення довіри банківській системі. Думаю, що з його допомогою НБУ зможе повернути курс на рівень 5,5 гривні за долар". Аналітик інвесткомпанії "Сократ" Михайло Сальников у свою чергу каже, що у випадку проблем у банківському секторі більшість отриманих від МВФ ресурсів направиться на підтримку банків через кредитування. Якщо в системі буде все нормально, тоді основну частину ресурсів НБУ спрямує на стабілізацію курсу гривні.
Нацбанку заважають панікери та спекулянти. Чекають на допомогу від Обами
Серед факторів, які можуть зміцнити гривню, в НБУ називають вибори в США, які пройдуть 4 листопада. Так, заступник глави Національного банку Олександр Савченко вважає, що "коли світова криза стухне, ми очікуємо, що це відбудеться після виборів президента США, наприкінці цього року або на початку наступного, як зараз іде попит на долар, потім будуть всі тікати від долара".
Він відзначив, що як тільки криза закінчиться, "почнеться дрейф від долара до інших валют, у тому числі й до гривні". "Я вірю, що, як тільки закінчаться кризові явища, гривня зіграє своє", - додав Савченко.
Правда, через день після заяви пана Савченка, інший заступник голови Нацбанку - Олександр Шаповалов заявив, що зростання курсу долара стосовно гривні в обмінних пунктах спровоковане винятково панікою серед населення. "Ніякої девальвації немає, все відбувається за рахунок паніки", - підкреслив він.
А сам Володимир Стельмах на початку тижня заявив, що на курс долара вище 5 гривень вже впливають не економічні фактори.
"Зараз на курс впливають фактори економічного характеру й ці фактори дають можливість заявити, що "червона ціна" долара під кінець року зложиться десь у районі 4,90-5,00 грн. Але зараз до економічного додалися ще й психологічні, спекулятивні фактори. Ми намагаємося, щоб все-таки не вилучалися кошти з економіки, але змушені будемо прийти до того, щоб його зафіксувати, і сподіваємося, що економічний стан стабілізується", - сказав Стельмах.
За матеріалами: Proua.com
Поділитися новиною